Prikaz jedne poruke
Stara 20.11.2011, 22:21   #125
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Pozdrav svim clanovima ovog foruma!
Obracam se zbog delikatnog problema:
Nakon bezuspesnih pokusaja da prekinem agoniju koja me prati vec 6-7 meseci nije mi preostalo nista drugo nego da trazim misljenje od vise koliko toliko strucnih osoba u domenu informatike kako bi makar nagrebao povrsinu mog problema.Da se razumemo nisam zeljan publiciteta u ovom slucaju jer se ovako izrazavam kako bi suzbio nagomilane mesece frustracija koje me prate sa racunarom.

Problem je sledeci:
Racunar nakon sto je kupljen i instalaci je sistema je radio perfektno celih mesec dana dok mi u jednom trenutku u toku igranja crusisa seckao zatim blokirao dok nije pojavio blue screen ili kako bi ja opisao ona ista slika koja se pojavljuje na tv-u kada nema zeljenog kanala.Nakon restartovanja pojavi mi "the system cannot reboot,reboot the proper boot device".Ja ponovo restartujem pa onda pise "a disc error occurred press ctrl alt delete".Zatim sledi vise restartovanja gde sistem nece da se podigne cak nakon potpunog iskljucivanja.Uspe da se ukljuci tek nakon vise pokusaja ali nakon gasenja ista stvar.Prvo sto sam uradio jeste reistaliranje windowsa,gde je radio normalno mesec dana a onda ponovo ista stvar,onda drugi sistem i opet isti problem.(na svakih mesec dana periodicno)Odnesem u servis oni su vrsili neke testove i zamenili graficku(a pre toga mi savetovali da ostavim komp ukljucen i vidim da li ce se problem sam pojaviti i da obrisem neke nove programe ukoliko sam skinuo jer mozda zbog toga zeza)I naravno nakon preuzimanja mesec dana je opet izdrzao...
Sad nosim drugi put u servis...ovga puta je zamenjena ram i testovi koji nista nisu otkrili neuobicajno..
Radio je nakon toga....pa pogadjajte -MESEC dana i opet ISTI problem!
samo ovog puta ni bios nije hteo da se ocita!
Odnesem ga treci put...rekoh nek mi zamene hard...posle nedelju dana zove me lik iz servisa da pita sta je konkretno problem jer kod njega radi 3 dana neprestano i normalno pa me pita jel custom konfiguracija?
ja rece da jeste a on- pa kao takva nije testirana pa ne znamo kako ce se ponasati
I onda poce da mi prosipa pricu o programima,zati o tv kartici jel stara?
ja rece da sam kod njih uzeo novu...i opet je vrsio testove...
Da skratim pricu doneli mi u cetvrtak i uspeo je da izdrzi cela 3(tri!) dana.
Da bi kao uvertiva blokirao sinoc u skyrimu na 30 sekundi i jutros nisam bio u mogucnosti da upalim,jedino na silu.
P a zato vas pitam imate li ideje? pre nego sto se prihvatim hladnog oruzja i skratim racunaru muke...
CPU AMD X3 Athlon 450 3.2Ghz
MB MSI 770-c45
2GB RAM DIMM 1333MHz
RADEON 5670 512 DDR5
HARD WD 500GB
Kuciste CODEGEN Q3335-A2 500W
TV FM Tuner
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke