Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2022, 23:05   #14
dikinson
Član
 
Član od: 2.7.2009.
Lokacija: Negotin
Poruke: 121
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sta moze biti problem?

Citat:
macan32 kaže: Pregled poruke
Treba da objasnis sta si sa tvojim drugom radio u protekla 2 meseca odkako se pojavio problem sa njegovim racunarom.
Da li ste apdejtovali BIOS maticne ploce, proverili memoriju sa Memtestom86 ili nekom drugom memorijom, da li ste probali drugi DVI/HDMI kabal, da li ste reinstalirali Windows. Nigde ne pise koje napajanje koristi racunar tvog druga.
Ovako ti niko ne moze pomoci. Moje misljenje je da tvoj drug ima problema sa maticnom plocom ili kablom kojim se spaja racunar sa monitorom, posto nema zasebnu graficku. Da je problem sa RAM-om ne bi mu se tako lako podizao windows.
Pa drug je nosio u servis gde su mu skolopili racunar i po njima je sa racunarom posle par dana testiranja sve ok. on kuci opet ima isti problem, probao je i sa drugom periferijom ali sve isto, inace ima nov monitor Acer XZ242QP a napajanje mu je cooler master elite V3 500w mpw-5001-acabn1-eu. Jednom sam mu rekao da mi slika bios i mem mu je bila na 2400 iako je 3200 da bi sledesci put kada sam dosao kod njega prilikom ulaska u bios mem bila na 3200 a on kaze da nije menjao parametre. mem sam mu ja testirao sa programom koji si pomenuo , sistem smo instalirali ponovo i sve je isto. Jedino ostaje da se bios ponovo flesuje ali to mora odneti negde da mu urade.
dikinson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke