Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2022, 23:01   #1
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Frustrirajući "stuttering" problem

Drugari, probaću da budem što je moguće koncizniji, a opet što detaljniji i stvarno bih bio zahvalan za pomoć.

Spojio sam praznike i odlučio da se delom slobodne nedelje malo vratim ozbiljnom gejmingu, ali sam veći deo tog vremena proveo guglajući i gledajući yt klipove u pokušaju da rešim sledeći problem - kad pokrenem igru, prvih 10-15 minuta sve radi super, a onda igra počne da secka/štuca (zakoči na trenutak, pa normalno radi 5-10 sekundi, pa opet zakoči i tako u krug). Nebitno je da li su grafička podešavanja na low ili medium ili high. Najčudnije od svega je što se to ne dešava sa svim igrama.

Igre koje prave problem: Elden Ring, God of War, Witcher 3, Psychonauts 2. Ajd da razumem Elden Ring i GoW, ali što W3 i Psychonauts...

Igre koje rade normalno: Doom Eternal, Horizon Zero Dawn, Immortals Fenyx Rising, Mass Effect remaster i razne starije i indie igre.

Konfiguracija je iz profila, al evo je i ovde da vam bude lakše:
- Procesor - AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
- Grafička - ASRock Phantom Gaming D Radeon RX580 8GB OC GDDR5 256-bit
- RAM - KINGSTON Renegade 16GB DDR4 3200MHz
- 2 SSD-a od 240 i 500 GB.

Šta sam sve probao: Reinstalirao drivere (koristeći DDU u safe modu), pogasio sve overlay-ove, ugasio game mode u Win10, smanjio voltažu na grafičkoj preko Radeon software (vratio na default kad nije pomoglo), molio se Cthulhu i još nekim opskurnijim bogovima...

Ima li neko ideju šta se dešava, šta bi problem mogao da bude?
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke