Prikaz jedne poruke
Stara 4.5.2022, 14:02   #6
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Frustrirajući "stuttering" problem

Ja sumnjam da bi promena paste uspela išta da promeni, ali možda neko ima drugačija iskustva. Ja ću pokušati da ti pomognem sa potencijalnim softverskim rešenjima.

1. Ako i dalje stoji undervolt na GPU - vrati na fabrička podešavanja napona jer problem potencijalno ukazuje upravo na suprotno - da grafička ne može sa datom strujom da izvuče te frekvencije i onda ga pri spike-u spušta na niži klok i to rezultuje stutter-om.

2. Isto važi i za overclock - ako si dizao frekvencija, vrati na fabrička.

3. Ne znam da li RX580 može uopšte da boot-uje bez priključenog 8-pin naponskog kabla. Čini mi se da neke grafičke mogu, pa proveri da nisi zaboravio da ubodeš taj naponski kabl, pa štuca jer ne uspeva da izvuče dovoljno struje samo iz PCI-E slota.

4. Dalje, možeš da probaš da povećaš power limit u MSI Afterburner. To bi trebalo da je prilično bezbedno, samo isprati temperature. Ja moju 1660 Super držim na 110% kada se igram.

5. Za kraj, možeš da pokušaš sa blagim overvolt-om grafičke. Ali budi jako oprezan sa tim! Čuvaj kao baš poslednju soluciju. Overvolt, za razliku od power limit-a, već može da pošalje grafičku u večna lovišta.

OCCT je koristan alat da provrtiš testove i ubrzaš stvari pri ispitivanju problema. Trebalo bi da detektuje anomalije ako grafička nije stabilna. Probaj, možda ti koristi.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
Pandemonium (4.5.2022)