Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2007, 23:04   #62
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Problemi sa monitorom

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Pomagajte ljudi imam uzasan problem!
Monitor mi se skroz utripovao, slika je za jedno 30% sira i ima )( oblik. Znaci ne znam sta da radim, desavalo mi se ranije da se skupi i ima isti oblik, al ja ga malo "cusnem" i ono se vrati. Sad mi se ovo desilo i nista ne pomaze. Da li nekako moze da se namesti bar privremeno, jer u junu kupujem novi monitor, ili postoji neki program koji moze da suzi oblik slike u windowsu nezavisno od podesavanja monitora? Inace monitor je Philips 107E (17")
Dakle , kvar je hardverske prirode na monitoru su ti otišle pojedine elektronske komponente koje su zadužene za geometriju slike. U principu to nije stup kvar potrebni delovi da bi se monitor doveo u red koštaju par stotina dinara , to govorim iz iskustva jer je jedan moj ortak imao isti problem i rešio ga je u kućnoj radinosti. Tebi bi ipak preporučio da monitor odneseš u neki servis , ali vodi računa da te ne oderu za taj kvar nebi trebalo više dati od 800 do 1000 din sobzirom da takav monitor ne vredi više od 30-50 eura (u zavisnosti od toga u kakvom je stanju).
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Geronimo (1.5.2007)