Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2007, 13:03   #24
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Zaglavljivanje ili restartovanje računara

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Morao sam ovde da postujem posto nisam mogao da otvorim novu temu ne znam zasto

Ljudi imam problem. Uzeo sam novi komp i hteo sam da pored novog HDDa (koji je jeli, skroz prazan) dodam i ovaj stari sa instaliranim Windowsom, ali kad upalim komp krene da ucitava Windows i odmah se resetuje i pita me za mod ukljucivanja i koji god da izaberem bude isto. Kad idem na Safe Mod ne uspeva da ucita neke fajlove i prekine.

Stara konfa:
AMD Athlon 2000+
Elitegroup K7VTA3
GF 6600 AGP
384 mb RAM
Samsung HDD 80gb

Nova konfa:
AMD Athlon 64 X2 4800+
Nforce 5700 ultra
GF 7600 GT PCI-E
1GB ddr2
Maxtor HDD 320 gb

Ima li ikako nacina da stavim ovaj stari HDD na novu konfu, posto su mi na njemu svi fajlovi?
Vidi ovako odgovor je jednostavan , kada instaliraš svežu kopiju windowsa na neki računar windows se prilagodi toj hardverskoj konfiguraciji , instalira određene fajlove , drajvere i prilagodi ih trenutnoj konfiguraciji . Obično zamena kartica u konfiguraciji nije problem windows bez broblema radi , ali kada se menja "cela" konfiguracija kao što si ti to uradio pa si još promenio potpuno platformu prešao si sa k7 na k8 arhitekturu sa agp-a na pcie .... sa ddr1 na ddr2 . Jednostavno rečeno to su prevelike promene u konfiguraciji da bi windows mogao normalno da radi . Nemoj očekivati da ćeš podići taj windows na novoj mašini . Jedina stvar koja ti ostaje je da uradiš svežu instalaciju Windowsa i to da napraviš jednu particiju minimalne veličine od 20gb na novom hdd-u i tu da instaliraš windows iz razloga što je taj hard od 320gb znatno brži u odnosu na taj od 80gb gde ti se stari windows nalazi . Znači na nov hard instaliraj svežu kopiju wina a zatim sa starog harda iskopiraj bitne stvari u novo okruženje (Dookumenta ; slike ....)

Eto to je u najkraćem objašnjenje i predlog šta je preporučljivo uraditi u toj situaciji .
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke