Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2007, 12:20   #129
PARKING
Novi član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd-Novi Sad
Poruke: 25
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Pescana oluja na monitoru

Pozdrav svima !
Moja konfiguracija:
Samsung 795 DF (1024x768 , 85Hz)
Asus A7N8X
Asus 9550 GE 128MB
Kingston DDR 400 512MB (Value RAM)
Maxtor 80GB 800JB
XP SP2
-----
Problem je sledeci
Na monitoru se povremeno pojavljuju smetnje koje lice na "pescanu oluju", naime pojavljuju se horizontalne linije svetlo braon boje koje

nekada zahvate samo deo ekrana a nekada i ceo ekran. Ponekada prodje i po nekoliko nedelja a da se nista ne desi. Linije su usmerene

od leva na desno a poceci kao da prete konture sadrzaja na ekranu, npr. ako imam napisana vertikalno neka slova one kao da pocinju od

desnih krajeva slova(ovo je najbanalnije sto mi je palo na pamet).
Inace slika se ne degradira a ovo sve izgleda kao da se desava ispred same slike monitora.
U pocetku sam mislio da je graficka ali kada sam iscupao kabal iz graficke pojavi se naravno crni ekran sa zelenkastom slicicom

konektora koji skakuce po ekranu i na njemu se vide ista te smetnje(pretpostavljam da sam na ovaj nacin eliminisao GPU kao problem).
Ja licno sumnjam na napajanje (220V), a dodao bih i to da mi je trafostanica na 20ak metara od stana a sistem mislim da nije nulovan.
Inace nisam nasao nikakvu zavisnosta smetnji od vremenskih nepogoda ili nekih aparata u kuci, jednostavno one se pojave u bilo koje

doba dana ili noci i traju od par sekundi do cak par minuta.
Naravno da je najlakse da ga odnesem u servis ali me zanima me da li se neko sretao sa slicnim problemom i kakvi su vam zakljucni.
Unapred hvala. Poz!!!
PARKING je offline   Odgovor sa citatom ove poruke