Prikaz jedne poruke
Stara 10.10.2007, 20:13   #36
Pjanovic
Banned
 
Član od: 22.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10.077
Zahvalnice: 2.940
Zahvaljeno 2.739 puta na 1.903 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Pjanovic
Određen forumom Re: Grim Fandango

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Meni je cartoon grafika mnogo lepsa (melem za oci ) od ''realisticne''. Jes' da je neozbiljna, al' je prelepa. Npr, grafika iz Monkey Islanda 3 mi se svidja vise od one iz relativno novog Nibirua, koji ima realisticnu, dosta ishvaljenu grafiku.

Mislis ne mogu da se porede po glavolomkama, ili po prici/atmosferi?
Koliko sam ja primetio, sve p&c avanture, po tezini i kvalitetu zagonetki ne mogu da se porede sa Mystolikim avanturama, ali mogu medjusobno... Cini mi se da nema veze u kom je maniru radjena grafika. Naravno, neka je teza od druge, ali nezavisno od grafike. Npr, Discworld je, po meni, jedna od najtezih p&c avantura, a ima cartoonoliku grafiku.
Pa recimo po svemu .
Bas taj Monkey Island je klasican primer, glavolomke su tu da zabave, ne da namuce...
Jednostavno cartoonolika grafika je namenjena deci, kao i recimo vecina tih avantura...
Oko boldovanog se mogu sloziti. Mozda ih (avanture) i ne treba deliti po grafici... Ali takva grafika obicno ide sa jednostavnim opustajucim glavolomkama... Bar sam ja takav utisak stekao...

Naravno uvek ima izuzetaka, ali da li se bilo koja cartoon avantura moze meriti recimo sa Syberi-om, po prici, po zagonetkama, po grafici (crtezima), ma igra te jednostavno uvlaci, a to se ne moze reci za ove... Pa mislim nivo detaljnosti koji je odradjen oko likova, mene je najvise odusevio onaj pijani/propali ruski ex pilot (OSETIS MU NOSTALGIJU ZA KOMUNIZMOM SA SVAKIM UDAHOM I IZDAHOM, naravno vodka govori iz njega ), ili ona pevacica... Mislim da je to machice teze uraditi u crtanoj avanturi...
Ko razume shvatice... .
Pjanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke