tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 28.8.2006, 0:34   #75
Mean_Machine
Veteran
 
Član od: 21.1.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.037
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 49 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Djordje81 kaže:
Један авион не може да обавља подједнако успешно оба задатка, 5000 метарa је огромна разлика, слажем се. Не знам да је Rolls Royce Merlin био предвиђен за турбокомпресор, да ли га је уопште имао , ваљда су неке верзије Спитфајера имале турбокомпресоре(чини ми се ). Спитфајер мој неомиљени авион ДСР, имао је мали долет, неадекватно наоружање, споро је пикирао, али је имао добар полупречник заокрета. Темпест га је превазилазио у сваком погледу. Миг-3 је био једини совјетски авион са турбокомпресором, била је и верзија са два топа од 20 мм, али и то је преслабо наоружање. Покришкин се о њему похвално изразио, не знам како су само слетали са тако слабом прегледношћу испред себе!
Ma najobicnije sovejtsko glupiranje, nikada neces cuti da je njihovo oruzije bilo inferiorno.Toliko hvale La-7 a kod njega je pilot bio rob kontrola.Imao si sedam poluga za nesto sto je kod Amera,Britanca ili Nemaca radila jedna.
A da ne govorimo o obicnim krst nisanima na Sovijetskim avionima, zato je AirCobra bio vrlo omiljen medju nasom bracom jer je prvi imao naprednije nisanske sprave.
Merlin nije imao turbokompresor koliko sam mogao da procitam sa wikipedie.Njega sam naveo kao primer jer two-stage supercharged V-12 Rolls-Royce Merlin engine je bio odlican za velike i srednje visine, Mustang je koristio taj motor.
Mean_Machine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke