tema: Blitzkrieg
Prikaz jedne poruke
Stara 29.8.2006, 0:57   #84
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Određen forumom Re: Blitzkrieg

Citat:
Mean_Machine kaže:
Tenkovsku posadu ces lako stvoriti ali pilotskog asa tesko.
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.Pa bolje da si mi pljunuo u lice nego to rekao.Tenkisti bili NAJCENJENIJI rod u nemackoj vojsci.Imali su takve treninge da ne nikako ne mozes da zamislis.To je posada 3-5 ljudi koji uce da rade zajedno,a pored toga se pojedinacno usavrsavaju.Npr,na Stug-ovima su morali sa olovkom koja je bila prichvrscena na vrh cevi da napisu svoje ime na papiru koji je bio okacen o drvo.Tenkovska posada je slozen mehanizam.Ljudi kazu Wittman,ali nije bio samo on.Njegov nisandzija je imao Knight Cross takodje.Tenkisti su kod Nemaca imali posebne crne uniforme,samo za njih pravljene.

Vidim da si gledao Discovery i da citas Wikipedia-u.Ali nije to to.Pantheri kada su prvi put pusteni u Kursku bitku nisu bili doradjen prozvod.Mnogi nisu ni stigli na konacno odrediste.Rusi nisu mogli da dobiju Nemce kvalitetom vec KVANITITETOM.I to kakvim.Na svim poljima.Ali ne verujem da su im najbolji piltoi vozili krseve...

Sto se tice Amera...Komplikuju,ali imaju i resurse za to.Mislim o cemu mi pricamo?Oni su najjace vojna sila POSEBNO u avijaciji.
Nemci na kraju rata resurse nisu imali.U oklopu Tiger 2-ke su falili mnogi vazni elementi,izgubljeni zbog nedostatka resursa.Sto je dovodilo do manjeg kvaliteta...uz nepotrebno komplikovanje...

Nemci su na kraja rata imali i IC uredjaje koje su stavljali na Panthere.To je bilo zadnjih meseci rata,prakticno neprimeceno.Ali se zna za nekoliko nocnih misija,toliko pogubnih po americke i britanske polozaje.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke