Prikaz jedne poruke
Stara 4.2.2021, 20:37   #897
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Ja se nagledah 4K televizora i monitora u poslednje vreme i sve je to super i lepo ali kad god se zaigram u 1080p još nikad nisam pomislio "uh tebra vidi rezolucija je baš niska" pogotovu sa modernim AA i reconstructing tehnikama.

Ima tu i tamo i dalje artefakata koji zavise od rezolucije ali to mi vrlo vrlo retko odvlači pažnju od igre. Mislim da je 1440p trenutno zlatni balans između rezolucije i dobrog frameratea (pa još ako se doda i HDR u priču) jer sada ima (teoretski ali ne i na policama) GPU-ova koji ne koštaju ko pola bubrega a mogu da poteraju igre na toj rezoluciji. Tu i (sada već tehnički low end) kartice tipa RX570 teraju esports igre u toj rezoluciji bez problema na 120 frejmova.

Jače midrange kartice na 1440p mogu da guraju praktično sve igre sve dok nisi neka zadrta budaletina koja mora da otera sve AAA igre na ultra ili d'umre.

Iracionalna jurnjava za 4K rezolucijom traje već 5-6 godina i nikako da dođemo do toga da postane mainstream. Čak i next gen konzole ponovo rekonstruišu sliku sa ~1440p na 4K - i mislim da ćemo tu ostati zakucani dugo, dugo vremena. I to je sasvim okej.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke