Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2007, 1:34   #209
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Sklopimo računar sa srcem Foruma - akcija članova kao poklon za decu bez roditelj

Citat:
Ovako.
Sve pisem cirilicom?
Tvoj nadimak i moj?
Svrha uplate je: Zajednicka akcija?
Ljudi, dajte da ne pravimo famu oko ovako trivijalne stvari kao što je uplata na račun... Već je više puta objašnjeno kako uplatiti novac, ali evo još jedan poslednji put... FAQ za uplatu novca na račun...
Dakle

Q : Da li da pišem ćirilicom ili latinicom ?
A : Trebalo bi da možeš čime god hoćeš, jer koliko ja znam ćirilica i latinica su ravnopravna pisma po zakonu. Uostalom, najbolje je pitati šalterskog službenika da li to može da predstavlja problem, mada prema mom ličnom iskustvu... uvek pišem latinicom kada popunjavam formulare, uplaćujem novac ili obavljam bilo kakav birokratski posao u opštini ili banci i nikad mi niko nije pravio problem.

Q: Da li da upišem moje ime i nick ili samo nick, ili samo moje ime ?
A: Prvo upiši ime i prezime, a u zagradi nick... a ako vam šalterski službenik pravi problem oko toga, jednostavno prežvrljajte nick, a Simketu na PP pošaljite vaše ime i prezime, i znaće se ko je uplatio.

Q: Šta da upišem kao svrhu uplate ?
A: Ovo je toliko beznačajno da nema svrhe polemisati oko toga. To niko ne gleda... možete upisati i "Oću da se ubijem pa delim novac unaokolo" i novac će biti poslat gde treba. Bitan je broj računa na koji se uplaćuje... no eto, reda radi najbolje je upisati jednostavno "u dobrotvorne svrhe" ili "zajednička akcija".

Q: Šta da upišem kao primaoca ?
A: Ovo takođe ne bi trebalo da je značajno, jer opet, pare se ne šalju na osnovu toga, nego na osnovu broja računa... međutim da ne bi bilo polemike sa šalterskim radnicima, najbolje je upisati naziv banke u kojoj je Simke otvorio račun.

Q: Šta je bitno od ostalih podataka ?
A: Najbitniji je broj računa koji je Simke ostavio na ovoj temi. Ostale podatke kao što je poziv na broj, šifra plaćanja i slično... popunjava šalzerski službenik.

To bi trebalo da je to. I na kraju krajeva, ne bojte se, ako vam i dalje nije jasno, siguran sam da će vam svaki šalterski službenik izaći u susret prilikom popunjavanja uplatnice, samo mu objasnite o čemu se radi.
Marko_L je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
A M G (21.3.2007)