Prikaz jedne poruke
Stara 18.1.2010, 17:14   #12
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dark Fall 3: Lost Souls

Nakon kraceg igranja dacu svoje komentare. Scratches je osnova prema kojoj sudim avanture ovakvog tipa i u poredjenju sa njim Lost Souls predstavlja razocarenje.

Prvo, tranzicija pogleda sa jedne na drugu stranu, ali i samog kretanja, mogla je biti bolje odradjena. Nekako je kretanje previse sporo i prelazak sa jedne lokacije na drugu zna potrajati.

Druga zamjerka tice se interfejsa koji je takodje slampavo izveden. Predmeti koje uzmes nisu opisani pa nemas pojma sta s njima uraditi. Npr. ovi osiguraci meni nikako nisu licili na osigurace, a u inventaru vec na prvoj lokaciji imam jos jedan predmet za koji nemam pojma sta predstavlja (podsjeca na nesto slicno mlinu za kafu, samo bez rucke).

Najveca zamjerka tice se price. Vrlo malo detalja. Nikakvog uvoda. Ok, citanjem novinskih isjecaka i postera rasutih po stanici da se nesto naslutiti, ali nema onog uvlacenja kao kod Scratchesa ili Darknes Within, gdje te prica tjera da igru zavrsis i saznas sta se dogodilo. Jednostavno previse mlak dojam po tom pitanju. Moguce je da se ocekuje da je igrac presao ranije dijelove Darkfall-a, sto kod mene nije slucaj.

Od pozitivnih stvari pohvalio bih zvuk i grafiku. Same lokacije i zvukovi na njima znaju biti prilicno "spooky" (npr. WC na pocetku). Igram dalje, mozda se dojam popravi...

Spoiler za Kako podici sanduk?:
Sad kad imam osigurace, pretpostavljam da je potrebno podici sanduk koji blokira ulaz u supu. Medjutim, od predmeta imam taj, nazovi cilindar u obliku mlina za kafu i ruckicu. U prolazu se nalazi kutija sa mehanizmom kojiim se dize sanduk, ali koji predmet tu upotrijebiti? Vjerovatno sam ga negdje promasio ili...?
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke