Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2005, 17:12   #16
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

To je zanimljivo razmišljanje i na neki način jesi u pravu.Pojavom novih tehnologija mnoge stvari su postale dostupne i to za male pare.Recimo, nekada si muziku mogao da kupiš jedino na pločama i kasetama, dekovi koji su mogli da snimaju muziku su bili jako skupi, a ploču i nije bilo moguće rezati u kućnoj radinosti.Danas je dovoljno imati konekciju na internet i cd pisač, i možeš za par sati da napraviš kolekciju maletene svih pesama jedne grupe, koje su stvarane godinama, doduše na ilegalan način, ali sa malim izgledima da će neko da odgovara za to.E sad, sve zavisi kako ko gleda na to.Nekome je drago što može za malo vremena i para da ima sve to, bez pomuke, a nekome su ipak draža ona vremena kada se željno iščekivala pesma na radiju da bi se snimila, ili da se ploča ili kaseta pojavi u prodaji, pa su se takve kolekcije pravile i po nekoliko godina.Naravno, ima nečega i u tome što mlađe generacije nisu imale prilike u ono vreme da kupuju tu muziku, prema tome, ako slušaju tu vrstu muzike, i ne ostaje im ništa drugo, nego da skidaju sa neta, ili kupe od nekog već "naprženu" kolekciju.Isto je tako je i sa časopisima, ima neke draži u tome kada se željno iščekuje svaki broj, pa se čuva, slaže u kućnoj arhivi itd...međutim, ima ljudi koji nisu imali prilike u to vreme da kupuju časopise (recimo ili su bili jako mladi ili nisu bili ni rođeni tada), pa bi njima jedna takva arhiva dobro došla.Ja lično bih voleo da imam takvu arhivu, ponajviše zbog toga što mi neki brojevi fale, a neki su i prilično oštećeni (nisam ih ukoričio na vreme), ali treba misliti na to da jednu takvu arhivu nije lako napraviti, pogotovo kada se u igru umešaju i autorska prava koja se moraju poštovati.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
allokin (16.9.2008)