Prikaz jedne poruke
Stara 11.12.2007, 16:44   #100
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Garson kaže: Pregled poruke
Vojo, realno, koga zanimaju silni Genius i slicni mishevi, tastature i slicne periferije.Ajde da razumem da napajanja retko ko hoce da da na testiranje ali kucishta bar nisu problem.
Meni lično uvek je prilično bez veze preterano testirati kućišta. Kao prvo, ne možeš ljudski da ih testiraš, jer bi morao da ubaciš ploču, napajanje, hard i optiku u svako kućište, montiraš sve priložene ventilatore i meriš temperaturu posle dana rada, gledaš da li zveči, koliko se lako montiraju kartice i slično. Znam da biste vi to voleli da vidite, ali realno gledano, mislite li da to ijedan časopis ima vremena i mogućnosti da radi? Sigurno ćete na Netu naći i neki takav primer, ali to je po principu "sad i nikad više", ili neko opisuje kućište koje je kupio za sebe.

Uvek sam smatrao da je pri kupovini kućišta dovoljno otići u radnju i pogledati lično. Nisam to mnogo radio pa ne mogu da tvrdim, ali verujem da prodavci dozvoljavaju da se stranica otvori i pogleda iznutra, što je za inspekciju sasvim dovoljno. Odmah se vidi kvalitet materijala, debljina lima, čvrstoća konstrukcije, broj mesta za hardove i optiku, način pričvršćivanja drajvova, a naravno i spoljašnji izgled i ukupni dizajn.

Dakle, u SK-u autor može da opiše kućište taman onoliko koliko prosečan kupac može sam da proceni ako ga detaljno pogleda u radnji. Neko ozbiljnije testiranje ne dolazi u obzir zbog onoga što sam već rekao, a ni firme od kojih se roba uzima ne gledaju blagonaklono na kućišta kod kojih se vidi da su imalo korišćena.

Naravno, ako u časopisu ima prostora, a Chivan kaže da će se ubuduće za to odvajati više mesta, kućišta će biti prikazivana, ali ne možete tražiti neke supertestove, strestestove i ispitivanja šta će se desiti ako kućište padne sa 3 metra visine.

I na kraju, ako se ja pitam (a ja u SK-u nisam urednik, ali mogu da dam sugestije), uz prikaz kućišta valjalo bi obavezno davati orijentacionu cenu, jer je to ono što čitaoce, uz sam prikaz, najviše zanima kod kućišta.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke