Prikaz jedne poruke
Stara 16.1.2009, 20:19   #146
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduće testove? Ako može...

Cenjen je ViewSonic ali je Samsung cenjeniji... Koliko vidim, ti si mišljenje formirao na osnovu komentara korisnika sa IT sveta. Mani to, ljudi kada pređu sa svojih starih monitora (budžetni TFT ili neki stari CRT, često 15' ili 17') svaki noviji monitor im izgledao kao neko čudo. Za iole bolji model tamo samo pljušte hvalospevi (Vrhunski! Sjajno! Oduševljen!).

E sad ozbiljno. Video sam sva tri i mislim da T220 i T240 imaju za nijansu bolju sliku (ovih dana planiran nov monitor, pa istražujem , mada je i ovaj odličan za te pare. Na papiru su odziv, kontrast, uglovi isti, ali to je samo "na papiru". Ko je kukao za probijanje na T220, ono je bila neka serija sa greškom?

Ovaj monitor je interesantan po rezoluciji koja je je netipična za 22'. Kako ja vidim, za prosečnog korisnika tih 1920x1080 mogu biti i prednost i mana. Odlično za HD filmove ali si sa starim DivX i DVD filmovima završio, a i slova su prilično sitna. Za igre je OK samo ako možeš da kupuješ kartice na kojima nove igre lepo rade u toj rezoluciji. Mada, posle onog 17' CRT biće ti pravo otkrivenje...

Nego, stvarno ne bi bilo loše da u SK vidimo neki uporedni test 22' i 24' monitora, presek ponude u rangu 150-300e. Mislim da to mnoge zanima. Uprkos krizi.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke