Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 22:55   #42
real022
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 927
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 171 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: MTID, MTU i SK: Šta nam treba za dobru eTrgovinu?

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Vidis oni nisu Srbi i niti ce ikad biti kao ni mi oni . .. -Tamo placas porez 33% drzavi od plate a kad ti je plata 5-6 000 evra placas porez od 40-50%,tako da ti drzava ne da da ti preterano zaradjujes.
A ovde ti ne da da ti preterano preživljavaš.

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
-Mentalitet je ocaj zivi,pocevsi od toga gde na zurkama svako donosi svoje pice u kesama i kad ispije to sto je doneo ne trazi od drugog (na moje pitanje zasto ne daju svi pare pa uzmete pice za sve,odg je pa zato sto svako hoce da popije tacno za koliko je dao para )!...Tamo je sje*an mentalitet i tamo da te komsinica vidi da tuces svoje dete prijavila bi te socijalnom radniku !
Kakve veze e-trgovina ima sa mentalitetom?
Jedino za ciljane potrošačke grupe možda...

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
-Trece i mozda najvaznije !Ja ne pamtim kad su oni bili u ratu,a to veoma utice na drzavu !Plus da ne govorim da nisu imali jednog Slobodana Milosevica ali aj da ne ulazimo u politiku ...
Deset godina je prošlo, oćemo li se otkačiti više Slobe i rata?
Sporo nešto to ide, a čini se kao da se pakuje jedan fini come-back u to i takvo stanje...Samo što ću sada "Zajam za Srbiju" donirati preko neta....


Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Poenta je da tamo sve funkcionise zato sto drzava cepa debeli porez na sve i onda moze sve zivo da izfinansira!...jer zamisli bede da nekom ko ima penzijicu od 17 000 da mi cepnes porez od 33% !Umro bi garant u roku od 5 meseci . ..
Ako se NEMA PARA za REGULISANJE e-trgovine u Srbiji, onda ništa, nećemo je regulisati....
Bilo kakvi nameti lako se prilagode...prema proseku i zakonom nabrojanim faktorima.

Ako bi smo da razvijemo e-trgovinu, jednostavno mora biti

1. Za početak jeftina...što manji nameti, porezi, razne olakšice, subvencije
Jednostavno ulaganje države u razvoj kroz olakšice.
2. Internet od minimum 1Mb u svakoj kući, po prosečnoj ceni.
3. Popularizacija i reklamiranje on-line bankarstva. Kako da e-trgujem, kad ljudi jedva bankomat znaju da koriste? Edukacija...
4.Angažovanje države oko stavljanja naše zemlje ravnopravno sa drugima u korišćenju popularnih e-market sistema.

Što se tiče tiče e-prometa sa inostranstvom, regulisati carinjenje, (bilo bi lepo da je što "besplatnije"). Ovo je malo komplikovano zbog zaštite domaćih trgovaca. Mada isto je i sa bilo kakvom trgovinom sa inostranstvom i carinom...Koja je razlika kada naručim preko neta ili preko telefona ili pisma...
real022 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku real022 na korisnoj poruci:
player1 (11.10.2010)