Prikaz jedne poruke
Stara 24.1.2012, 14:40   #23
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Kako mogu da vidim šta je promenjeno u postu?

Citat:
Iris kaže: Pregled poruke
Mislim da nisi razumeo - ne menja se smisao ili originalni tekst posta, naravno da takva vrsta samovolje moderatorima nije dozvoljena, vec se samo promeni pravopisna ili eventualna greska u kucanju. To je uglavnom jedna rec, pa cak i slovo.
Mislim da ipak ti ne razumeš - nije poenta u gramatici nego u pravu da se bilo čiji post menja kada ne krši pravila foruma. Gramatika je ovde samo izgovor.

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Zasto? Vredja sujetu? Svaki dan se nauci nesto novo. Zasto je to negativan trend?

U konkretnom slucaju je Iris pogresila sto nije navela razlog promene. Jer zaista, u takvom slucaju lako se desi da autor ne moze primetiti sta je izmenjeno. A sa druge strane ispravka velikim delom gubi smisao zbog toga sto sam autor ne vidi sta je pogresio te kako da se ocekuje od njega da shvati gde je pogresio. Tojest da uci iz sopstvene greske.
Poštovanje tuđeg prava da se izrazi na sebi svojstven način nije negativan trend već deo kulture civilizovanog sveta gde se tuđe mišljenje, na koji god način izraženo, smatra svetinjom u koju se ne upire prstom.
Neutrino je offline