Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2014, 13:07   #49
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Naravno da jesu [p&c avanture], pa cela igra se igra isključivo mišem, osim par sekvenci.
Skoro svaka igra na PC-u se igra misem. A Telltale je svoje najnovije igre prilagodio i za konzole tako sto vuce korisnika za ruku sa hot-spotovima i ima vrlo malo interkativnih objekata na ekranu, pa igrac ne mora puno da mozga ili puno da pomera "pointer".

Citat:
mesomebody kaže: Pregled poruke
Ali to je sasvim jedan novi tip igra, a ne point&click avantura u izvornom smislu jer osim velikih sličnosti imaju i značajne razlike.
Ogromne razlike, zanr je evoluirao do neprepoznatljivosti. Jos malo pa kao HOPA igre, samo kao da po zavrsetku slagalice od 4 puzzle umesto teksta dobijes fancy animaciju,

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Igranje video igre donosi sa sobom nesto sto se zove imerzija, nikako nije isto gledati TT igre na youtube-u i licno donositi odluke i aktivno ucestvovati u prici.
Ja sam imerziju dozivljavao sa Gemini Rue ili sa extremno linearnim Grim Fandangom, za koji se Schafer potrudio da bude imerzivna tako sto je izbacio klasicni GUI, sto je i sam rekao da je bio cilj.

Citat:
dijego_ kaže: Pregled poruke
Razlika je sto Telltale od svog nastanka pa do sada koristi dobro POZNATE i ustaljene licence (treba i to znati, i odrzavati), a moderni kritichari, kao i uvek, su dali jedan novi fensi naziv za to (choice & consequence), a chojsa, ni konsekvensa, nidje!
Slazem se sa tobom, ali drugi ne bi. Iskreno, jedino mi Witcher igre imaju dobro uradjene izbore i posledice. Ako znas jos neku koja je ostavila utisak na tebe - reci.


Imerzivnost je subjektivna i meni licno svaka nova Telltale igra ima sve manje imerzije od prethodne jer mi deluje kao da gledam interaktivni film koji se na svakih par minuta prekine samo da bih nacinio dva-tri klika i nastavio dalje. Smatram da quick time eventi sa button mashingom ne treba da budu u point & click avanturi jer "pamet treba da vam bude ostrija od maca" ili mozda u ovom slucaju brza od quick-timea. Da imam vecu kontrolu na likom, konkretno kada bih ga duze kontrolisao (sa manje prekida), onda bi mi osecaj imerzivnosti bio veci. Smatram i da su ih previse uprostili, kada Bigby treba da otvori vrata on odmah pored njih nadje kljuc, kada treba da nadje nesto pojavi se ogromna meta oko objekta. I kao sto Dijego kaze, blaga varijacija u dijalozima ne donosi nikakve trajne posledice.

Ako smo ranije citali tekstualne opise iz Sveta Kompjutera koji prestavljaju necije misljenje na osnovu kojih smo uzimali igre, onda gledanje video opisa ili walkthrough-a moze samo vise da doprinese u mom izboru, jer direktno imam uvid u neciju igru a ne u staticnu sliku i neciji opis koji je ogranicen X brojem reci na stranici. Pogledao sam walkthrough igre na YouTube -u i uopste me ne vuce da je "igram" jer ne vidim igru vec pasivno gledanje animiranih razgovora... ali mi prica deluje interesantno pa cu odgledati neki longplay kad izadju sve epizode.
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke