Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2006, 22:43   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Sasa kaže:
Kako prepoznati telefon skinut sa mreze ?
Okreni se oko sebe, sve je skidano sa mreze sem onih koje prodaju operateri uz postpaid pakete.

Ok, gresim, nije svaki, neki najskuplji modeli nisu, to znaci da je 99% telefona skidano sa mreza idekodirano. Pogledaj cene po svetu, svuda su telefoni skuplji. Ne pita se niko kako, to svima odgovara, ali se svi snebivaju kada se za neki telefon kaze da je dekodiran.

Alo, 99% telefona po radnjama je dekodirano i 90% takvih ok radi. Dekodirano nije = neispravan, iako dekodiranje zaista ume lose da se izvede. Ipak, mnogo cesce se to ok uradi i telefon radi u redu. Naravno, dekodiran telefon ostaje "nelegalan" u pogledu:
- kupljen negde napolju "na neku foru" (ostecen taj strani provajder)
- prosvercovan u zemlju (ostecena drzava)
- "procackan" tj dekodiran (povreda imovine i patenata)
- i prodat bez PDV-a. (ostecena drzava)

Sve ovo spada u krivicna dela ili najmanje prekrsaje, ali se radi svakodnevno.
To je to, Srbija!

I sad ti pitas kako prepoznati ? Ja ti ponavljam, pogledaj u prvu radnju, sve ispod 200 evra je 100% dekodirano, a do 400 90%. Najskuplji telefoni se najredje dekodiraju jer se takvi retko daju u paketima stranaih provajdera, ali zato su i njihove cene najslicnije ovde i napolju.

Pozdrav!

p.s. eto ti pola strane teksta u sk
Ok, alo i to you too Znam ja to, ali bilo bi lepo skrenuti paznju nepucenima, ne mislim samo za to nego i ostale slicne stvari.
Npr. moj otac kada kupuje tel kupi prvo par magazina o tel i onda se informise i posto je uzeo tel sa Li-ion baterijom ja ga skinuo kada se napunio i covek skocio na mene kako cu da mu sj***m bat jer nije proslo 12sati s kako pise na gar. listu ili onda ja pitam njega da nije ipak 15 kao iz uputstva koje je dobio I eto covek mi jos uvek ne veruje vec puni novi tel kako nokiu 3210 pre 4-5 godina
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke