Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2006, 18:20   #15
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Bioware, Interplay, Black Isle, Troika...

Citat:
Corwin kaže:
Ma i najveća vrlina Arcanuma je specifična i uvrnuta atmosfera. Ne znam, samo da nije toliko bagovita (mislim da nijesam igrao bagovitiju igru NIKADA) i da borbe nijesu posle određenog vremena toliko lake - u jednom momentu postanu zaista smiješne- bila bi rame uz rame sa Falloutom. Ima u njoj par sjajnih stvari - ubiješ trgovca, naravno da možeš da pokupiš svu njegovu opremu; izbaciš item iz inventara, naravno da će to neko da pokupi itd. Ono što je, po meni, najjači adut Fallouta su likovi i fenomenalni dijalozi. Ovdje je nelinearnost samo plus, jer su svi side questovi zanimljivi, kao i likovi na koje nailaziš. Da ne pominjem mnoštvo citata iz fenomenalnih filmova (a najbolji su, naravno, iz Monty Paytona). BG je čudo od igre, ali ga ne bih upoređivao sa ove dvije - babe i žabe.
Nisam ih ja sustinski poredio to su stvarno razlicite igre vec sam primetio da ima odredjenih manjkavosti koje se konstantno ponavljaju i koje sputavaju te igre (Fallout 1+2 i Arcanum). Sve su one male ali kada se nakupe mogu da ti pokvare dozivljaj (kao sto mi se u Arcanumu tri puta korumpirao sejv fajl). Ipak sve igre koje sam nabrojao u prvom post-u su odlicne i napredne iz razloga koje su naznacene pored njih i zaludno je dokazivati da je jedna sustinski bolja od druge kad su sve dobre - iako ja smatram da je BG najsavrsenija od njih, - ali to je naravno moje misljenje

Nego vracamo se na osnovnu temu: sta to treba da se desi da se pojavi neki sustinski bolji RPG jer to najverovatnije nece biti ni NWN2, ni Mass efect, ni Witcher, ni Gothic III a po svemu sudeci ni Dragon Age (iako postoji nada za DA)?
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke