Prikaz jedne poruke
Stara 18.10.2012, 2:13   #25
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Ocekivao sam pravu eksploziju post-ova po izlasku igre, ali nesto je tiho na ovom topic-u? Da li vam se toliko svidja da ne stizete da kazete pozitivne utiske ili je nesto drugo po sredi?

Ja sam tek poceo da igram, ali evo da probijem led:

Svidja mi se to što su lokacije veoma detaljne, što tehnički što idejno. Nema ispranih tekstura, nigde nisu zakidali na broju poligona pa da se svugde vide ćoškovi, lep kolorit, pravi objekti iza prozora a ne nalepljen low-res skybox i za igru koja je oslanja na pricu nisu jeftinim trikovima zakidali na lip sync-u (iako ponekada malo promasi).

Ubacili su dosta sitnih detalja na svakoj lokaciji, nadam se da ce se taj nivo kvaliteta odrzati do kraja igre. Pogotovu stan u Bejker ulici. Od "VR" na zidu, skalpela i lavora u Votsonovoj sobi, do "Toby" prostirke, kutije za lule, "Dancing Men" uramljene poruke i violine u Holmsovoj sobi.

Svi su to vec iskmomentarisali ali evo i ja: ocigledno je igra vizuelno radjena po uzoru na Granadinu seriju sa Dzeremi Bretom u glavnoj ulozi.

Vec na samom pocetku ima dosta referenci ka ranijim igrama iz ovog serijala (Dzek Trbosek), ali i ka samim pricama Konana Dojla. Konkretno: na pocetku ima zagonetka koja ukljucuje tepih sa mrljom cija pozicija ne odgovara procureloj bari na podu - The Second Stain.

Glasovna gluma svih likova je poprilicno dobra... sem glasa samog Serloka Holmsa, lik sve izgovara "ravno" i bez emocija. Totalno suprotno od Dzeremi Breta kojeg su kopirali, a koji ima svoje iznenadne izlive emocija. Mozda nisu smeli da rizikuju brzi, agresivniji ili bilo kakav drugi glas od robotskog da bi igraci mogli 100% da razumeju sta glavni lik govori? Ne znam.

Tutorial je odlican, u klasicnom Point & Click stilu. Takodje mi se veoma svidja "Tabla Zakljucaka". Ne znam da li su je koristili u ranijim delovima ovog serijala ali lepa stvar za testiranje vijuga jer zaista zahteva malo mozganja i zakljucivanja:



Takodje mi se svidja sto igra zahteva malo opste kulture (ako bi se to tako moglo nazvati) jer na pocetku ima šahovsku zagonetku. Ova zagonetka mora da boli vise od samara igracima mladje generacije koji danas ne znaju kako se figure u sahu pomeraju... na zalost postoji i SKIP opcija


E sada...


Intro film je katastrofalan! Isprva sam pomislio da se odvija u domu za decu ometenu u razvoju, a onda sam shvatio da zvukovi koje ta deca ispustaju zapravo predstavljaju glasove uzivanja i odusevljenja igrom... barem bi trebalo, jer ni to "igranje" ne deluje kao normalno igranje. Da ne spominjem narkomanske podocnjake. Nadam se da su ostali bolje odradjeni.


Posle tutorijala sam uvideo obrazac koji mi malo smeta:
  1. Dolazak na relativno skucenu lokaciju od jedne ili dve sobe
  2. Prikupljanje objekata koji su ocigledni usled ogromnih indikatora
  3. Mini igra #1
  4. Mini igra #2
  5. Mini igra #3
  6. To je to!
Nadam se da nisu napravili igru kao seriju mini igara koje povezuju kratki dolasci na skucene lokacije?

Interakcija sa ljudima je skoro nepostojeca i vecinom se svodi na jedan kratak razgovor. Ponekada postoji izbor tema, ali retko i nema ih puno. Takodje ne vidim da postoje inventarske zagonetke, nisu opisane u tutorijalu i celo prvo poglavlje je proteklo bez ijedne.

Zbog toga sto nema puno tema za razgovor u dijalozima, sva prica izmedju likova se odvija u skriptovanim sekvencama, a te sekvence su pocele da me nerviraju jer su uzasno izrezirane, tj kao spanska serija. Imaju odvratan ZOOM efekat, svaki kadar radi ZOOM-IN ili ZOOM-OUT koji postaje naporan.

Posto je moguce kontrolisati Holmsa i Votsona naizmenicno, u prvom poglavlju postoji jedan glup deo koji deluje kao najgori fetch-quest. Sa Holmsom resite problem, koji nalozi Votsonu da donese "nesto" vazno za dalju istragu. Zatim sa Votsonom predjete 3 koraka, pokupite predmet koji bode oci usled ogromnog indikatora i odneste ga Holmsu... i tako jedno 4 puta Copy-paste.



Kakvi su vasi utisci?

- - -

Bonus round:

Creepy Watson

Poslednja ispravka: lukababic (18.10.2012 u 2:24)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
pentraksil (18.10.2012), pike8 (18.10.2012)