Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2012, 5:54   #33
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: The Testament of Sherlock Holmes

Posle par dana sam najzad stigao opet da prosetam Serloka pa da dopunim jos malo misljenje o igri.

Citat:
Uros12 kaže: Pregled poruke
Pocetnik sam u avanturama a ova igra mi deluje primamljivo.Da li je tesko za pocetnike?
Uopste nije teska, definitivno najlaksa avantura koju sam ikada igrao. Sastoji se od dva dela: interakcije sa okolinom i resavanja "logickih zagonetki". Ogromni pokazivaci se automatski pale u blizini vaznih objekata, a logicke zagonetke su totalno nevezane za pricu igre (moguce ih je resiti i bez pracenja radnje) i imaju SKIP opciju. Postoji i "sesto culo" a to je prikazivanje svih mogucih upotrebljivih objekata na lokaciji pritiskom na SPACE dugme. Tako da je nemoguce zaglaviti se. Ako volis Holmsa prica ce te definitivno privuci... i neverovatna grafika naravno.

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Inace igra nije uopste teska, ja sam se zaglavio nekoliko puta iskljucivo zbog pixel-huntinga.
Prosto neverovatno s'obzirom na to koliko su se trudili da se to ne desi



Igra ima apsolutno 0% inventarskih zagonetki, a pod njima podrazumevam kombinovanje predmeta u inventaru. Cak stavise nije moguce ni ispitati predmete u posedu!

Igra pruza lazan (ali izuzetno dobar) osecaj slobode tj. freeroaming-a. Iako postoji mapa sa vise lokacija kada jednom dodjete na lokaciju nije moguce otici sve dok se ne resi trenutni problem vezan za tu oblast. Tako da nema Myst fora: prekidac na jednom ostrvu aktivira nesto na drugom ostrvu. Vec je sve za dalji prolaz "negde u blizini". Sto i nije lose jer olaksava resavanje zagonetki...

... ali igru pretvara u linearnu seriju "mini-zagonetki". Kada se jednom sve stvari u datoj oblasti ispitaju automatski se pristupa mini-igri cijim resavanjem se aktivira skriptovan film gde likovi objasanjavaju radnju. Imam osecaj kao da igram "hidden-object" igru i u pauzi parcijalno gledam epizodu Serloka Holmsa.






Na osnovu "ordenja" koji su indirektan pokazatelj progresa u igri vidim da sam presao trecinu, a za sada sam odigrao preko 15 ovih "logickih igrica". Mada npr. u Syberiji su te igre bilo mnogo bolje integrisane u pricu, ovde deluju kao fil.

Takodje moram i na ovo da se pozalim: posle skriptovanih sekvenci igra automatski ukljuci opciju za dijalog i pricu sa likovima. Evo kako to izgleda:




Retardirano zar ne? Polje sa temama za razgovor prekriva sve likove! Napominjem jos jednom da ovo igra automatski sama radi posle skriptovanih sekvenci. Ovo se desava jer engine automatski postavi Holmsa i njegovu glavu u default uspravan polozaj. POV iz tog default polozaja izgleda ovako retardirano. Ukoliko izadjete iz razgovora, spustite kameru (glavu) na dole i ponovo udjete u razgovor - sitaucija je normalna. Ukratko: potrebno je realno okrenuti glavu u pravcu objekta kojeg zelite da vidite. Problem je u tome sto igra sve vreme samostalno retardirano postavlja kameru u pogresnom smeru.

Pre i posle:



Ali ono sto stvarno pocinje da me nervira su FADE-IN i FADE-OUT efekti koji se svaki put pojavljuju kada kamera menja ugao (promena lokacije, promena kadra u filmu i sl.)




Pokusao sam da se razveselim i odem u kupleraj, ali nista od toga... barem za sada.




Ono sto mi se definitivno i dalje svidja i zbog cega i dalje nastavljam da igram igru je neverovatan nivo detalja. Prilazem par slika otvorenih oblasti. Ali daleko je ovo od ispoliranog finalnog proizvoda. Lepe teksture i modeli ne cine igru. Nedostaje konkrento igra, a da sam hteo da resavam sahovske probleme ili sudoku... pa, uzeo bih da igram sah ili sudoku.





Poslednja ispravka: lukababic (22.10.2012 u 6:30)
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
Reshatnayak (23.10.2012)