tema: Freaky news
Prikaz jedne poruke
Stara 25.10.2007, 17:08   #21
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Freaky news

25 Oct 2007.Mutant u Nikšiću - liči na zeca i vjevericu, skače kao kengurt dana u Crnoj Gori danas dolazi iz Nikšića – u ovom gradu su se pojavile neobične životinje koje ni iskusni lovci nijesu uspjeli da identifikuju. Životinje, koje po izgledu predstavljaju kombinaciju nekoliko već poznatih i uobičajenih vrsta, donijete su na stočnu pijacu, gdje se juče okupio veliki broj lovaca i znatiželjnika, uzalud pokušavajući da dokuče kojoj vrsti pripadaju.

Podgorički mediji danas posvećuju veliku pažnju ovom događaju, koji je u gradu pod Trebjesom juče bio glavna tema.

Četiri životinje, dužine tridesetak centimetara i težine preko kilograma, rastrčale su se po livadi u blizni stočne pijace. One su unijele pravu zabunu kod prisutnih, jer sui male glavu zeca, šape i uši kao u miša, trup i rep vjeverice, a skakale su kao kengur.

‘’Republika’’ piše da je životinje prvo primijetila keruša, vlasništvo Željka Dobrilovića, koji u neposrednoj blizini stočnog pazarišta ima trgovinu za otkup kože.

‘’Ove životinje prvo je primijetila moja keruša, koja je odmah jedno rastrgla. Jedno je uzeo jedan čovjek i ponio sa sobom, treće je uginulo, dok je četvrto pobjeglo i niko ne zna gdje je sada.

Moj mačak, koji se vrzmao oko pazarišta, samo je liznuo strvinu životinje, koju je malo prije toga rastrgla keruša i odmah uginuo. Čitav život sam proveo po planinama, ali ovako nešto moje oči još nijesu gledale. Znam samo da su ove životinje iz porodice glodara. Malo liči na mungosa ili činčilu, pomalo na zeca, pacova i vjevericu’’, rekao je Dobrilović.

On kaže da se životinja vrlo čudno kretala.

‘’Kada je hodala koristila je samo zadnje noge i skakala kao kengur, a kada je trčala koristila je i prednje noge koje su bile zakržljale u odnosu na zadnje. Vjerovatno da je ove životinje neko s planine dovezao kamionom zajedno s ovcama i govedima’’, smatra Dobrilović.

‘’Republika’’ navodi da lovci, koji su gledali životinju i koji ništa slično nijesu vidjeli u višedecenijskoj praksi, nagađaju o mogućnostima ukrštanja. Životinja nije bježala od ljudi već je mirno pasla travu i glodala drveće.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	90413.jpg
Viđeno:	95 puta
Veličina:	23,2 KB
ID:	13148  
Corwin je offline