Prikaz jedne poruke
Stara 6.2.2018, 14:51   #174
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Kingdom Come: Deliverance

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
A kad smo inače kod mačevanja negdje sam čuo da su prave borbe katanama trajale po par sekundi, a ne kao u filmovima gdje se oni razmašu zbog dramatičnosti i vizuelnog doživljaja u gledanju. Ne znam kako je to bilo kod ovog srednjevjekovnog mačevanja, možda je zbog oklopa bilo nešto duže, ali po ovom zadnjem videu koji je postavio Laserstorm djeluje da su i te borbe mogle biti vrlo kratke.

Borbe su trajale kratko ukoliko na jednoj strani imas iskusnog borca sa boljom tehnikom, a pribliznog po ostalim parametrima. Kad su oba borca relativno priblizna po tehnici, izdrzljivosti, brzini i snazi (snaga je kod macevanja na zadnjem mestu) onda borbe znaju da potraju.

Zadnji video koji sam postavio pokazuje tehnike za "civilnu" borbu tj. borbu bez oklopa.

Oklop (pogotovo evropski full-plate) drasticno menja koncept borbe.

Suprotno najvise rasprostranjem misljenju da veriznjaca nije toliko dobar oklop, to je daleko od istine. Zajedno sa padded oklopom u kombinaciji (a u srednjem veku se veriznjaca nikad nije nosila bez gambesona tj. aketona) ona se pokazala veoma efikasna u zastiti od maceva i strela, ali ne toliko od tupog oruzja i kopalja (tupo oruzje direktno prenosi energiju na telo cak i preko paddinga).
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
player1 (6.2.2018)