Prikaz jedne poruke
Stara 11.2.2018, 23:28   #12145
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Marshall
Нисам веровао да ће бити овако квалитетан. Базиран на невероватно инспиративној причи феноменалног човека и правника, Маршала, који је понос тамнопутих људи и своје професије те ми је драго што је користио правно знање у праву сврху – помагање људима (а и мене чини поносним правником). Елем, глума је на нивоу, као и цело дешавање и ко воли правне ствари, борбе у судници за коначну правду и слично, ово је права ствар.
Оцена 8/10.

Only the Brave
Коначно филм посвећен ПРАВИМ херојима. Бити ватрогасац, ронилац, рудар итд, то значи сваки дан ризиковати живот који нема цену. Филм, рађен по истинитом догађају, показује шта носи живот ватрогасца на изванредан начин и оно што се десило се не може описати речима колико је тужно. Плус, још један разлог зашто волим више воду од ватре – од ватре спаса нема.
Оцена 8/10.

Professor Marston and the Wonder Women
Љубавни троугао као инспирација за писање о Чудесној жени, занимљива истинита прича. Филм је квалитетан, па и поучан са психолошке стране чувене хероине (иако су први стрипови, изгледа, били доста еротични). Занимљиво је приказан тај необичан љубавни однос мушкарца и 2 жене где се сво троје воле до смрти, занимљиво и по овом питању не видим ништа страшно, ако се воле, јер то је очигледно боље, него рат или неко слично зло. Како ли би Гал Гадот реаговала када би видела овај филм.
Оцена 7,5/10.

Daddy’s Home 2
Клинци феноменални, а тек када Мел Гибсон као деда почне да подбада и прави збрку међу “суочевима”, настаје лудило. Велики део филма исмејава данашње друштво, а то чини онако фино (приказ данашњих људи како само буље у мобилни, посебно деца, па мало подбадања феминизма данашњице итд). Има доста форица, а иако је јасно да је сценарио танак, успели су да ме баш забаве. Одличан наставак.
Оцена 7,5/10.

Dunkirk
По трејлеру се видело о чему ће се радити и како ће се одвијати: споро, без много приче и углавном на води. Тако да ово није за свакога, јер акција, (јаки) дијалози, емотивне радње, градња карактера итд. овде изостају. Нисам требао да поделим филм (1. сат сам гледао пре 2, 3 недеље, а данас остатак који је чак био и гледљив), јер ми је теже да га оценим као целину, али ми се чини да Нолану не леже овакви филмови. Боље му је да пише и режира акцију, авантуру и фантастику, него ове (сувље) драме, јер задња 2 филма од њега су баш млака, посебно Данкерк.
Оцена 6/10.

Tracks
Ризиковао сам и нажалост погрешио. Тражећи филм о природи, овај са пустињом ми је искочио као препорука, али иако гледљиво, после сат времена баш доста успорава па сам убрзавао напорне делове (гледање у нешто где нема дешавања) и тај 2. сат се скупио на мање од пола сата. Заиста не препоручујем.
Оцена 5,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke