Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2018, 18:39   #12149
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Skenderevo kaže: Pregled poruke
E ja ga bas preporucujem Meni se bas svideo.
Драго ми је што ти се свидео, камо среће да се свима свиди, али поента је да се мени није свидео. То се зове разлика у укусима.

Предуго ми је ово стајало у ворду, па је дошло време да поставим.

The Girl with the Dragon Tattoo - Фантастичан шведски филм, који траје 2 и по сата, али вреди. Глума је на високом нивоу, посебно Нуми Рапас. Прича је веома развијена и веома детаљно разрађена, а крај је упечатљив. У сваком случају, сигурно је бољи од америчког римејка, али ћу морати да тај римејк опет одгледам.
Оцена 8,5/10.

The Girl Who Played with Fire - Одличан наставак, иако не нивоу првог. Сада се прича више врти око Лизбет Саландер...шта је та девојка истрпила, то је страшно...и глума је феноменална.
Оцена 8/10.

The Girl Who Kicked the Hornets Nest - Финале изузетно квалитетне трилогије. Трећи део је такође квалитетан, али сада у мањој мери, јер ме донекле гуши прича док се није поново почело да дешава доста тога занимљивог након првих сат времена. Оно што је мене заинтересовало је да ли је, у стварности, могуће да хакер, онако како је то приказано у овој трилогији, може да онако гледа екран друге особе и да се тако лако прикачи на туђи комп? Надам се да је то гледање туђег екрана лаж, јер у супротном...болесно.
Оцена 7,5/10.



Superman - Покојни Кристофер Рив је можда једина светла тачка филма који не импресионира, нарочито у данашњем формату и то не због лошег CGI, него и због саме концепције филма. Tежак je за гледање у смислу спор, са доста беспотребних сцена, са не тако добром глумом, са лошим избором негативаца (плус што нису негативци колико се то могло приказати), недовољно добар избор за Луис Лејн. Уз понеку сцену спасавања и неких занимљивости у току филма, ово је генерално разочарење, а изгледа да сам био у праву када сам избегавао да га гледам.
Оцена 5,5/10.

Superman II - Очекивано, као скоро увек, наставак је бољи од 1. дела. Има више негативаца, више акције, дубљу причу, иако су поједини ефекти и даље лоши. Ово је виши ниво у односу на 1. део и доста пријатнији за гледање.
Оцена 7,5/10.

Superman Returns - Први Супермен филм са ефектима који су нужни да би акције имале смисла. Добар, са јако добрим приказом Лекс Лутера од стране Кевина Спејсија и одличним акционим сценама као и приказима летења који доликују првом суперхероју. Глумац који је глумио Супермена је био довољно добар у тој улози, а Брајан Сингер је по ко зна који пут доказао зашто је одличан режисер добрих акционих филмова.
Оцена 7/10.

-------------------

La pazza gioia (Like Crazy)
Необична италијанска драма која укључује 2 жене са психичким проблемима које се у почетку не слажу, али се касније спајају и пролазе кроз брдо лудорија и проблема. Има доста смешних сцена, али и тужних.
Оцена 7/10.

Battle for Sevastopol
Добар ратни филм. Одлична глума и невероватна прича о жени хероју Совјетског савеза. Главна глумица је прелепа, са својим светлим словенским, источњачким изгледом и продорним очима. Штета је што није ликвидирала и Стаљина, спасила би Русе много зала.
Оцена 7/10.

The Wailing
Квалитетан корејски хорор са темом духова, истеривања ђавола и сличних ствари, али са приступом који не виђамо у америчким филмовима. Првих сат времена је баш лагано, а онда креће оно право.
Оцена 7,5/10.

The Man from Nowhere
Још 1 квалитетан корејски филм, са доста емоција иако то не изгледа тако у првом сату. Да је краћи за пола сата, била би већа оцена. Нема борилачких вештина много, већ је фокус на причи. Неке сцене су мало тешке, али се прегурају.
Оцена 7,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke