Prikaz jedne poruke
Stara 19.2.2018, 21:50   #12158
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Guardians of the Galaxy
Иако не готивим филмове смештене у свемиру, сада после толико времена сам кренуо поново да гледао 2. део Марвелових филмова и сада коначно могу да кажем да сам јако задовољан овим филмом за разлику од првог гледања када сам био јако лошег расположења (које је очигледно утицало да ми се филм уопште не свиди). Сада ми се све свидело, посебно хемија међу глумцима. Ефекти упадају у очи у позитивном смислу. Ово је прави Star Wars филм. Вероватно је тачно да је ово 1 од најбољих Марвелових филмова уз Ајронмена и Зимског војника.
Оцена 8/10.

Затим сам одгледао по 2. пут Ентмена, Ултрона и 3. део Капетана Америке и утисак је у сва 3 случаја доста бољи него први пут, посебно за овај трећи, где све што сам раније написао као негативно се поништава, како за разлог сукоба Осветника тако и за негативца, јер зашто негативац увек мора бити неки CGI чудовишни створ? Некада може да буде потпуно супротно очекивањима. Стога (и због много чега другог) га оцењујем са 8,5/10.

Guardians of the Galaxy Vol. 2
Поприлична количина (одличних) ефеката који заиста превише упадају у очи, превише форсираног хумора (а мало квалитетног), много непотребних сцена и ствари, а прича је много шупља. Са друге стране, глума, ликови, приказ галаксије и раса (као и у 1. делу), егзекуција радње и позитивна атмосфера су на високом нивоу тако да то све у великој мери компензује наведене негативности. Мантис ми је јако симпатична, Небјула ми је кул још од 1. филма, а Јонду доживљава нови спектар и око њега се много врти. Ипак, звезда филма је преслатка беба Грут.
Оцена 7,5/10.

Spider-Man: Homecoming
Урађен у тинејџ духу, са брдо акције, а негативца искрено нисам видео, јер су му мотиви чак и оправдани. Прича? Пре свега Спајдерменово доказивање, нека врста припреме да постане Осветник. Тече лепо, а Спајдерменово летење, скакање и само одело су невероватни. Ако се пореди са Раимијевим Спајдерменом (који је класа изнад) - дијаметрално су супротни. Филм није ништа посебно што нисмо видели, али је баш доста забаван и гарантовано ће вам одморити мозак.
Оцена 7,5/10.

Thor: Ragnarok
Има доста свемирске акције, пристојног хумора, као и неких нових јако симпатичних ликова попут Корга ( ). Легендарна Кејт Бланшет је (пре)брзо истрошена као негативац. Прича тече осредње и полако постаје све више бурнија са све више борбе. Чини ми се да колико год да је забаван, превише је исхваљен. На нивоу је најновијег Спајдермена ком дајем благу предност.
Оцена 7/10.

А сада, DCU...
По 3. пут сам одгледао Man of Steel и утисак је још бољи од прошлог пута, невероватно. Надам се да ће наставак режирати Зек Снајдер или Пети Џенкинс, јер само они могу извести ово како треба или да заједно режирају.

Wonder Woman
Филмчина, а има и оних којима се није толико свидео или уопште није свидео (ваљда како коме легне). Радња тече флуидно од Темискире до Лондона и остатак филма, а тако су и све сцене повезане. Пре свега, очаран сам приказом рајског острва Амазонки, као и њима, а Гал Гадот је феномен: екстра је одглумила, а боговски је лепа (плус њен заводљив акценат).

Акционе сцене су епске (мада су оне генерално одлика DC-јевих филмова). Хумор, у својој малој мери присутности, се идеално уклапа, јер је природан, дакле, нема сиљења смеха. Зек Снајдер је њу изабрао да буде Чудесна жена, учествовао је у писању сценарија (приче) и помагао Пети Џенкинс код акционих сцена, а од наставка очекујем да Пети Џенкинс режира још квалитетнији филм или бар на сличном нивоу. Негативно је само слаб приказ негативца, јер је протраћен попут Хеле, али је Чудесна жена origin story филм, тако да ништа ништа страшно, све док негативци попут Дарксајда добију своје право место.
Оцена 8,5/10.

Имам питање око Justice League: када излази продужена верзија од 135 мин? На википедији пише да Блу-реј излази половином марта, па ако неко зна, јел то подразумева ту продужену верзију или исту ову двочасовну? Делује ми нестварно да остане двочасовна, па зато проверавам.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
ezenkiel (20.2.2018)