Prikaz jedne poruke
Stara 22.11.2010, 17:09   #12
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Принципи и правила за увођење и регистра&a

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Prvo i prvo, izgleda da su zaboravili domen ac.rs. Baš me zanima kako će se naglasiti razlika između edu.rs i ac.rs. Kad su TLD-ovi usvajani, rečeno je da je "ac" za samo za akademske institucije (univerzitete, institute, akademske biblioteke i slično), a "edu" za sve ostalo. Kako će se to dvojstvo zadržati u ćiriličnim domenima? Da li će biti "обр" i "ак" ili nešto drugo?
Како звучи .ун.срб (једино ако то „академско“ није исто што и „универзитетско“?)

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Drugo, ja nešto ne mogu tačno da se setim koja je namena domena in.rs. Prisećam se da je u ono doba rečeno da in.rs predstavlja opšti "internet" domen koji može da registruje samo privatno lice i jeftiniji je od .rs ("in" bi u tom slučaju bilo od "internet", a ne engleska reč za predlog "u"). Dakle, ispada da je to nekakva socijalna kategorija u smislu "skupo ti da registruješ .rs a privatno si lice - evo, možeš da registruješ in.rs koji je duži i naziv mu je gluplji, ali je jeftiniji". A koliko sam primetio, vrlo je malo ljudi registrovalo in.rs (a i što bi, ako može da uzme Supurovićev iz.rs, koji je džabe, a razlikuje se samo u jednom slovu).
Тај .in.rs је примарно намењен физичким лицима за личне презентације. Заузео сам један такав домен на 4 године, а од .iz.rs га разликује то што можеш користити DNS по избору (бесплатна изведба која иде уз .in.rs уме да прави главобоље неискусним веб газдама).

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Ja bih kao ćirilični pandan domena .in.rs predložio .ин.срб, bar ako se istraje na objašnjenju da ono "in" dolazi od Internet.
Мени се више допада варијанта .од.срб у маниру „Урошевић од Србије“. Звучи тако племићки, да једва чекам слободну регистрацију
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke