Prikaz jedne poruke
Stara 23.11.2010, 12:18   #19
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pravila za uvođenje ćiriličnog domena ".срб"

Citat:
del-boy kaže: Pregled poruke
Ne znam da li sam to negde pročitao, ali sam oduvek pretpostavljao da je in u .in.rs skraćeno od individual, što mi ima smisla jer i piše na linku koji je urke ostavio da je namenjen fizičkim licima.
S druge strane nisam nešto oduševljen preslikavanjem .in.rs u .од.срб, iako nemam neku pametniju ideju.
OK, možda i grešim, ali poenta je tu. Individual? Nije nego. To nigde nema, samo kod nas. Drugo, aj čik prevedi tu skraćenicu na srpski tako da ima smisla
i da je zgodna. "Poj"? "Lič" ili "Lč"? A šta uopšte znači ono "od"? I čemu to uopšte, to je samo jedan bezvezni dodatak koji produžava adresu.

Neko je jednom računao koliki su gubici vremena, a bogami i energije (u velikim mrežama i na globalnom nivou) zbog nepotrebnog prefiksa www. Javio se i čovek koji je "izmislio" web, koji je izračunao slične gubitke zbog nepotrebnog kucanja dvostruke kose crte (http://) u URL-ovima. Siguran sam da uvođenje besmislenog produžetka domena ima slične posledice - manje, ali sigurno ne zanemarljive. Naročito kad se zna da kod nas brzina Interneta nije bajna i sjajna.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke