Prikaz jedne poruke
Stara 2.9.2011, 0:33   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Od ovih ovde ja bih bezao ko djavo od krsta jer kupiti ovakvu macku u dzaku a ne videti ih licno pre toga ... neka hvala.
Sve ti je to "mačka u vreći" izuzev eBay-a i Amazona pošto su to sajtovi sa renomeom, a ovi sajtovi tipa chinabuy mogu da se ugase preko noći i niko ti ne garantuje ni isporuku, ni ispravnost robe ni povrat novca. Novac se uplaćuje na PayPal račune trećih lica koja imaju profile na sajtu i sa tih profila varaju narod ili uzmu pare a dostave neispravne ili nepotpune pakete. S obzirom da paket dolazi iz Kine, vrijeme dostave je predugo, moguća su oštećenja tokom transporta i moguće su razne podvale tipa ove što se meni desila sa USB stickom.

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Sve sto si rekao stoi.Citao sam po raznim forumima o pucanju baterije,nestandardnom(povisenom)zracenju,brzom crkavanju(ekrana,zvucnika).Ali se spominju obicni,a ne ovi "pametni" tej.O njima jos nista nisam nasao.
Vidi ovako, ako je toliko očajna i jadna situacija bila sa "glupim" telefonima, sa ovim "pametnim" je još gora sto posto jer kod "pametnog" telefona ti treba sljedeće:

- pouzdan softver sa mogućnošću apdejtovanja
- pouzdana baterija za lak i ugodan rad
- tastatura ugodna na dodir
- displej ugodan za gledanje
- kamera za fotkanje i snimanje
- memorija za podatke i sl.

Šta dobijaš u takvim telefonima? - "Kinezovani" Android bez mogućnosti apdejta ili sa podrškom po kojekakvim forumima upitnog kvaliteta gdje te ostavljaju da se patiš i eksperimentišeš sam uz opasnost da skršiš telefon do kraja, a kod nas niti imaš ovlaštene servisere za tu vrstu telefona niti će ti se bilo ko normalan upustiti u popravku kineskog smeća koje u sebi ima više plastike nego silikona i metala. Plastika se krši, lomi, puca, oštećuje i brzo pohaba, a metalni dijelovi u unutrašnjosti su nestabilni, kao i lemovi. Ovo se dešava pošto brzo i neefikasno prave ogroman broj telefona na traci i žure da što brže naprave što veći broj, ne pazeći na kvalitet.
Baterija se vrlo lako istopi zbog pomenute nekvalitetne izrade ili zbog samih oscilacija u struji (nestabilnog napona) a nigdje nemaš da kupiš rezervnu niti dolazi uz telefon.
Tastature su chicklet u većini slučajeva, jeftine i brzo se ugibaju pod prstima, imaju kratak vijek trajanja i nisu predviđene za duži rad nego s njima više moraš paziti tokom rada.
Displeji su takođe totalni krš, bez ikakve mogućnosti da se gleda u njih po sunčanom danu i slično. Prelazi boja su uvjerljivo lošiji nego na originalnim modelima telefona i to se vidi golim okom. Oštetićeš oči na tom smeću.
Kamere im sežu od foto-rezolucije VGA 640x480 do maksimalnih 3.2 megapiksela pošto nemaju para za bolje foto-objektive i sočiva, niti žele da ulažu u proizvod čija cijena treba da bude cirka 100 dolara.
Takve kamere su očajnog kvaliteta za statične i pokretne fotografije, nemaju macro mod niti podešavanja boje, tonaliteta, efekata, ISO osjetljivosti i slično, a ako telefon kupuješ zbog kamere ovakve ćeš telefone sigurno zaobići. Što se tiče video snimanja, teško je porediti kvalitet originalnih telefona i kineskog smeća iz razloga što Kinezi ne ulažu u te stvari, kako sam već rekao. Čak i framerate je drugačiji pa ti snimci s telefona mogu izgledati ubrzano ili usporeno, zavisno od toga da li framerate "rani" ili "kasni". Ton na snimcima je neujednačen i često "ispada" iz sinhronizacije uz pojavu "mrtvih piksela" (kockica koje su zamrznute na video snimku).

Kad sve sabereš, kol'ko para - tol'ko muzike, pa ti vidi isplati li ti se da uzimaš ove telefone.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
player1 (14.9.2011)