tema: Kuler za CPU
Prikaz jedne poruke
Stara 31.1.2021, 20:24   #17
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Kuler za CPU

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
pogledaš recenziju hladnjaka koji hoćeš da kupiš, sa procesorom koji poseduješ ili hoćeš da kupiš.
ne može jednostavnije.
Nije tako jednostavno, jer je AMD bio totalni underdog pre Ryzen-a i brojnost recenzija hladnjaka za non-Intel je zanemarljiva. Ne poznajem termalne karakteristike Intelovih procesora, pa se ne usuđujem na osnovu njihovih rezultata pretpostaviti kako bi se ponašao osmojezgarni FX.


Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Pošto si tanak sa budžetom jer sklapaš konfu staru 5-6 godina mislim da nema potrebe davati više para za kuler nego što košta procesor..
Bolje te pare što bi dao za bolji kuler daj za jači procesor nego da cediš slabiji procesor sa boljim hlađenjem..
Kod mene je obratno, najbitnija stavka mi nije najnovija tehnologija (po cenu kupovine đubre-komponenti koje bi riknule za godinu dana). Nemam ništa protiv starije tehnologije na provereno kvalitetnijim komponentama (otud FX, bio bih lud da sam ga propustio po ceni po kojoj sam ga dobio). Nije mi problem platiti nešto više za hladnjak, time produžavam trajnost čitavoj mašini, a ako je kvalitetniji - preseliće se i na novu konfiguraciju.


Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Arctic esports 34 duo sa KP-a ako doplata nije problem.
Doplata nije problem, ali ne može na AM3+ platformu (već sam gledao pre neki dan)

Poslednja ispravka: torivoje (31.1.2021 u 20:32)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke