Prikaz jedne poruke
Stara 12.7.2021, 12:31   #65
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Na KP ne može da se nađe polovna 3070 TI za ispod 1.000€. Nove su oko 130.000. A u jednoj domaćoj radnji 6800 je 134.000. Bar trenutno, kod nas, odnos cena/performansi je debelo na strani 6800.
U Nemačkoj 3070TI može da se nađe za 830€ pa naviše, dok su 6800 oko hiljadu evra pa naviše, tako da je TRENUTNO cena iz domaće prodavnice sasvim pristojna za naše uslove.
A opet, da nekako smuvam iz Nemačke, ako nešto ne bude u redu mogu samo da se ubijem, dok ovako platiš malo više, ali imaš domaću garanciju.

Ne znam, opet mi se javlja neki "unutrašnji glas" koji mi ne da mira. Baš kao i prošle godine kada sam u avgustu kupovao procesor, matičnu, RAM i NVME SSD, par ortaka mi je reklo da sam budala što tad uzimam, stiže nova generacija, sve će pojeftiniti, što bacaš pare...
Kad, gle čuda, cene skočiše u nebo i tek od skoro procesor i ploča su opet na ceni za koju sam ih uzeo, memorija i NVME diskovi bar 30% skuplji nego tada, tako da sam zbog tog nekog "unutrašnjeg glasa" fino prošao. Nadam se da me ni ovaj put neće izdati...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke