Prikaz jedne poruke
Stara 12.7.2021, 20:06   #71
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Sve to stoji, sasvim si u pravu. I ja sam isto razmišljao, štaviše, nije mi padalo na pamet da prodam grafičku, ali sam video da u Nemačkoj čim cena 3070 padne ispod 800€ koliko sutra ih više nema u ponudi. Sličan slučaj je i sa 6800, čim su pale ispod 950, opet ih sutra nema. A onda sam, pomalo i iz zezanja dao oglas za cifru od 75.000 i nisam očekivao da će se iko javiti, a kamoli da će mi odgovoriti sutradan ujutru i da isti dan završim posao.
Onda sam kontaktirao ortaka u Nemačkoj koji može da mi kupi 3070 Ti tamo, s tim da treba malo podmazati nekoga da to prenese bez carine i PDV-a, tako da bi me to ispalo oko 900€, s tim što bi to mogao da izvede tek početkom avgusta. Ali me je i upozorio da nikada nije slao nešto iole skuplje od 200-300€ i da nije 100% siguran da će sve to proći kako treba.
A pošto vidim da su na KP sve ludaci veći od ovdašnjih trgovaca, da nabavka 3070 TI u Nemačkoj može da ispadne prilično nezgodna rabota sa garancijom kojom mogu da obesim mačku o rep, ovih 1.140€ za bolju grafičku i domaću garanciju od tri godine ne izgleda kao loš dil.

Znam da su cene sumanute, sasvim mi je jasno. Znam da će uskoro biti niže i da je možda bolje da čekam ne znam koliko dugo. Ali stvar je u tome što me i u trenutnom stanju ta kupovina neće finansijski opteretiti previše.

Jer, nije lako gledati nekoliko ikonica igara koje želim da igram, a znati da ne možeš da ih pokreneš...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke