Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2021, 21:58   #101
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Trebaće mi malo vremena za tako nešto, uključio sam SAM odmah posle instalacije Windows-a i tek nešto malo isprobao RDR2.
Naravno, zanimale su me temperature i frejmovi, čisto informativno. Dakle, isključim vsync, otpanjim onaj slajder za kvalitet na maksimum, promenim sve što je medium na high i RDR2 u najzahtevnijim "scenama" ide od 72 FPS pa naviše. Temperatura GPU oko 80 (trenutno mi je u sobi furuna), core/junction ne prelazi 100 (5700XT u RDR2 je uvek kuvala oko 110). Čim temperatura počne da se penje i ventilatori počinju brže da rade, ali su izuzetno tihi i ne prelaze 47-49% obrtaja. Zanimljivo je da se ne uključuju dok temperatura jezgra (Junction) ne dođe do 60 stepeni.
Ali, onda uključim Vsync, FPS šiba u stabilnih 75 (moj monitor ne može više, a i ne treba mi više), sa izuzetno retkim padovima do 72, ali je temperatura grafike istog trena pala za 15-20 stepeni. Naravno, brze scene u snegu sa puno prštanja začudo ne obaraju FPS, ali se jezgro opet zagreje do nekih 95-98 stepeni. Dakle, RDR2 radi bolje nego što sam očekivao, a samo sam to i probao za sad.
Jedino što me čudi jeste da Afternurner ne prikazuje temperature VRM-ova i DDR6 memorije što je bilo moguće kod 5700XT.

A i najveća prednost kod kupovine kod nas sa garancijom jeste da te baš zabole da li se grafika pregreva. Godinu i po sam terao 5700XT bez ikakvih problema iako se grejala poprilično više nego ovo čudo, tako da na temperature gledam čisto kao informaciju. A i RDR2 je jedina igra koja je mučila 5700XT, prilikom igranja Valhale temperature su u proseku bile 10 stepeni manje, a Mass Effect LE je nije ni znojio, jer temperatura jezgra tokom igranja skoro nikad nije prešla 85-90 stepeni.

Poslednja ispravka: NastyB (14.7.2021 u 22:27)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke