Prikaz jedne poruke
Stara 23.7.2021, 22:40   #119
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Koja graficka?

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke
NastyB 6800? Nisam ispratio da si pazario Sad mozes SAM testing , pa da se bar odlucim koje karte da jurim
Posle nedelju i po dana korišćenja mogu samo jedno da ti kažem - igram na 1440p monitoru od 75Hz i ne samo da ne koristim SAM, nego sam je i undervoltovao. Ne postoji igra koju 6800 ne žvaće sa lakoćom. RDR2 otpanjen na ULTRA lagano šiba u 75FPS sa retkim padovima do 65 u nekim zeznutijim situacijama. Cyberpunk 2077 bez RT na ULTRA podešavanjima 60-65 FPS najmanje. Kad se uključi RT tu frejmrejt pada znatno, ali BAŠ BAŠ treba dobro zagledati po nebitnim mestima da bi primetio razliku sa i bez RT. Kad bi uključio OC bios i SAM rezultati bi bili još bolji, a za tim za sada nema ni najmanje potrebe, jer dve najzahtevnije igre danas bez problema tera na maksimumu. Valhala na Radeonima teče glatko kao bebina guza, a Mafia DE, Horizon i Witcher 3 bolje da ne opisujem. Ovu poslednju sam i deinstalirao jer se čeka DEFINITIVE EDITION pred kraj godine.

Dvoumio sam se između 3070 TI i 6800 i mislim da je Radeon za nijansu bolji izbor, prvenstveno zbog SAM ali i sve veće gladi za VRAM memorijom u igrama. FSR će zbog lake primene postati sve prisutniji u igrama, a RT je, po mom mišljenju i ukusu, bar danas, zbog prezahtevne primene, samo "fancy gimmick".

I nešto krajnje neobično - drajveri rade perfektno svaku sitnicu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
Shonkas (24.7.2021)