Prikaz jedne poruke
Stara 24.5.2010, 13:31   #11
Nergal
V.I.P.
 
Član od: 25.9.2006.
Lokacija: Obrenovac (u stvari: Odai Plateau, Vvardenfell)
Poruke: 4.537
Zahvalnice: 1.185
Zahvaljeno 1.475 puta na 940 poruka
Određen forumom Re: Black Mirror II

Citat:
Emx77 kaže:
Kako mi se ne da ponovo igrati keca moze li neko da ukratko preprica sta se desilo sa Samuelom.
@Emx77

Spoiler za Kraj prvog Black Mirror-a:
Na kraju otkriva da je ubica - ustvari on sam. I to je bio sve vreme. Prokletstvo koje nosi porodica Gordon (a koje je izazvao Mordred Gordon u pokušaju da otvori vrata u drugi svet, što je inače poenta gradnje Crnog ogledala - da bude portal) sastoji upravo u tome da se u svakoj generaciji rađa mentalno bolesna osoba. Samjuel je jednim delom normalan a drugim ubica i to ne zna, a u toku igre saznaješ za više slučajeva ludila u porodici, od kojih su neki sasvim novi (na pr. Viljemov vanbračni sin). Događaj koji je naterao Samjuela da napusti porodicu (požar u kome pogine Samjuelova žena) je takođe njegovo delo. Dakle, Samjuel sve vreme prati i otkriva samog sebe.

Na kraju on obavi ritual u katakombama ispod zamka, zatvara odškrinuta vrata i uklanjan kletvu (Markus Gordon je ostavio instrukcije kako izvesti ritual i ukloniti kletvu potšto je pobedio i ubio brata, mada sam to nije mogao da uradi; caka je u tome da ritual mora da izvrši onaj na kome se kletva ispoljava). Ali Samjuel ne može da živi sa sobom znajući koga je sve ubio pa izvršava samoubistvo - skokom sa one (najviše) kule sa koje je na početku igre bačen Vilijem.
Nergal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nergal na korisnoj poruci:
Emx77 (24.5.2010)