Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2013, 17:56   #31
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Predog za tekst: Polovnjaci

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kakvo crno divljanje ? Po tvojoj logici stari racunari ne bi trebali uopste da rade ,ako cemo tako gledati vek trajanja. Sta tek ta napajanja da kazu

I totalno nema veze koliko je radila Graficka, procesor, ram itd. Moze da ti crkne sutra ,a moze i tek za 50 godina. Ja kuci imam nesto ultra starog hardvera i radi kao da je tek iz fabrike.

Procesor ne moze iz cista mira da nabije 70 ,ako imas kuler sa dobrom pastom.
Menjane su i pasta i kuleri pa je procesor dizao temperaturu u nebesa bez nekog vidnog razloga. I meni se to samo dvaput da to vidim i u oba slucaja je bio u pitanju amd athlon jedan socket A i drugi am2 pri cemu je ovaj drugi bio nov.Prvi je uzet u okviru polovne konfiguracije i radilo je sasvim korektno par meseci kod coveka dok nije pocela ploca da pali alarm.
Nisam ja nigde rekao da to nebi ni trebalo da radi nego da se nemoze generalno dati savet sta je dobro a sta ne a koliko mi se cini ljude najvise to zanima.
Sto se tice starih racunara imam zx spectrum 16k.48k commodore 64 i svi su verovatnije stariji od odsta clanova foruma pa rade kao i pre 30 godina . Takodje imam i 286 i 486 koji su takodje ispravni ali su i sami racunari tada kvalitetnije radjeni. Sve niviji hardver ima nekako sve kraci vek trajanja opet to neznaci da nece valjati bas svaka komponenta ali se takve stvari uzimaju na sopstveni rizik.
U proslom postu sam grafiku naveo samo kao primer ako vas bas toliko pogadja...
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke