Prikaz jedne poruke
Stara 3.8.2015, 20:49   #50
kovacm
Član
 
Član od: 6.8.2007.
Poruke: 98
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 29 puta na 18 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Iako se za SFRJ zna često reći da je bila socijalno bolja od današnjih ex YU država, tužna je istina da je bilo mnogo ljudi za kojih je tih nekoliko stotina maraka potrebnih za računar bilo mnogo novca.
jos smo i imali srece (ne mislim na nas u SFRJ nego globalno) sto su postojali Spectrumi, C64 i ostali racunari jer da smo cekali da se cene PCja spuste na razuman nivo mnogi bi cekali na racunare decenijama! (i onda se nadje Bill Gates da prica kako je njegov san bio "kompjuter u svakoj kuci"... )

Citat:
igor7 kaže: Pregled poruke
Sjajna kolekcija! U pitanju je jako zanimljiv hobi ukoliko čovek ima neku prostoriju od recimo 20m2 i tamo napravi neku vrstu ličnog malog muzeja računarstva
planiram da napravim prostoriju gde ce svi biti operativni i spremi za upotrebu.

cilj mi je da pokazem kako smo malo odmakli u upotrebi racunara od pojave PUI-a.


EDIT:
zaboravio sam da napisem da li citam SK.

kupujem SK redovno jer imam sve brojeve od 1. broja.
jedno vreme sam ih samo kupovao, nisam ih citao.

ali u poslednjih par godina u svakom broju mogu da nadjem nesto sto me interesuje!
(pogotovo clanak inspirisan temom na benchmark forumu - "Buducnost pretrazivaca" )
sa druge strane, za Paul Otleta i njegov "The Mundaneum" sam prvi put i cuo u Svetu Kompjutera! Tek kasnije sam video clanke po internetu.
kovacm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kovacm na korisnoj poruci:
igor7 (5.8.2015)