Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2015, 22:07   #54
dejan_osipaonica
Član
 
Član od: 6.11.2006.
Poruke: 256
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 121 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Koliko nekadašnjih vlasnika 8-bitnih računara čita SK?

Uha ala se ovde raspisasmo o standardu u SFRJ.
Nisu plate bile neke ali nisu ni cene bile bas toliko niske kako se navodi....
Tada mi se vise isplatilo da proizvodim(hranim) pilad,svinje i telad ,otkup je bio organizovan i najlepse isplata ako ne taj dan ono za 7 dana kada je sledeci otkup. I niko nije ostao uskracen za novac koji mu pripada. Inflacija je postojala stalno koliko se secam do 1992 i 1993 kada je nastao haos.

Kucni racunari su bili relativno dostupni ,a drzava je pokusaval da tu izvuce neku korist i forsira domacu industriju . Bilo je i legalnih uvoznika stranih racunara ali je cena bila oko pet puta veca nego u npr Minhenu. Prvo ogranicenje uvoza je bilo definisano kilobajtima ,a sledece cenom ali kako se od odluke do realizacije uvek cekalo za taj dinarski iznos je opet mogao legalno samo c64 ili spectrum da se uveze

kovac ima stvarno lepu kolekciju i u dusi je veciti atarista pa se cesto bockamo na benchmark forumu u retro odeljku.

Moja kolekcija ima par ZXspectruma 48 bez ikakvih dodataka ali ce se to rokom zime promeniti jednim ZXmmc-om ili slicnim uredjajem.Par C64 ,turbo modul, 3 flopy drajva i zahvaljujuci msolajicu SD2IEC ,nekoliko dzojstika i kasetofona reda radi. A500 ,A600 i onaj SD flopy emulator opet zahvaljujuci msolajic-u. E da imam za amigu ps2 mouse adapter mojih ruku delo i ide interfejs za a500 isto diy ali neradi bas uvek pa mu sleduje sredjivanje. Atari nemam ni jedan ali pokusavam da dodjem do jednog XL/XE i nekog amstardaCPC464. ST masina pa mozda na kraju i njega nabavim za kolekciju mada ga realno nikada nisam koristio.

Svoju kolikciju uredno cuvam u ormanu gde ceka da podetinjim i pozovem drustvo da ljustimo neke od legendi... doduse na c64 umem i sam da zasednem uz Rick Dangerous-a, na spektrumu obozavam da igram r-type prosto se odusevljavam koliko je kvalitetno i verno uradjena konverzija sa automata.

Ajde matorci nedajte se.....
dejan_osipaonica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku dejan_osipaonica na korisnoj poruci:
CTOJAH (4.8.2015), igor7 (5.8.2015), Nergal (5.8.2015), Oggy (5.8.2015), voodoo_ (5.8.2015)