Prikaz jedne poruke
Stara 18.8.2015, 10:17   #33
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 8/2015

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Nije takva situacija ne svodi se sve na MV-Kupertino sile osovine a ni na Redmond, jer ipak previđaš FFOS, Tizen, Ubuntu... oni su spremni da inoviraju. Firefox telefon sam imao prilike lično da probam i dopao mi se više nego WP.
Grešiš. Realna moć koja diktira trendove se nalazi u ta tri "fašistička" centra Svi ovi "autsajderi" koje si naveo nisu uspeli da ostvare bilo kakav tržišni uspeh, a tržišni uspeh je ključna stvar u kapitalizmu. Sa njim dolazi novac, investicije, snažni razvojni timovi... a sa njima dolazi i veliki broj korisnika, mnoštvo kvalitetnih aplikacija itd itd. Svi OS koje si nabrojao nemaju ni 0,5% tržišnog udela bez obzira na njihovu inovativnost. U prevodu, dok iza njih ne stanu bogate čike sa džakovima love, džaba im sva inovativnost ovoga sveta.

Što se tiče FFOS, i ja sam imao prilike da ga oprobam na nekakvom Alkatelu i isto mogu reći da mi se dopada. Čak sam razmišljao da kupim jedan ali sam odustao jer je kvalitet i broj aplikacija za FFOS dosta nizak. Svojevremeno sam za SK pisao tekst o FFOS simulatoru, pa sam tom prilikom dobro proučio sve aspekte vezane za taj OS. Sve je super ali je izostao komercijalni uspeh.

Fora sa WP je ta da tek sa Win10 oni praktično uspevaju da kvalitetno objedine aplikacije za mobilne i desktop platforme, Dakle, telefon treba da postane produžetak Win PCa u džepu. Bilo bi kretenski ići u jednom smeru 7-8 godina i onda kada dođeš do cilja dići ruke od svega. Hardverski i softverski, WP tranutno uopšte nije loša platforma. Zaslužuje da bude mnogo rasprostranjenija nego što je to danas.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke