Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2017, 0:13   #9
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Smsl idea usb dac

Da stavim još jedan link, kažu da je ovo kopija Dragonfly v1.0 za 10 evra.

https://www.conrad.de/de/usb-audio-d...8-1489578.html

Citat:
Dobar i jeftin USB DAC za korisnike u inostranstvu (Conrad, Nemačka)
Pre par dana sam slučajno naleteo u nemačkom hardwareluxx forumu na preporuku za jeftin, a dobar DAC.
Ime firme mi nije ulivalo neko poverenje, radi se o "SpeaKa", proizvode razne audiokablove, konektore i slično, možda još nešto.

Ono što me je zaintrigiralo, je opis korisnika koji kaže da zvučno ne zaostaje za veoma poznatim USB DAC modelom "DragonFly", firme AudioQuest (prvi model koji se pojavio).
Pošto je trenutno SpeaKa DAC na sniženju u Conradu, samo 9,99 €, rešio sam da ga uzmem (iako mi trenutno nije baš potreban), kada se nađem u blizini.

Danas sam ga kupio, spravica zaista izvanredno radi, zvuk je odličan, ima dosta snage na izlazu, mada je verovatno koncipiran za slušalice niže impedanse, recimo do 80 Ω (moja pretpostavka, pošto je Ti 6130 dizajniran za te uslove).
Pošto me kopkalo zašto mu pripisuju zvučnu bliskost sa Dragonfly modelom, pokušao sam nađem više informacija, međutim, jako mršavo, skoro ništa nisam našao, i slučajno naletim na ovaj link, direktno na AudioQuest stranici:

http://www.audioquest.com/wp-content...de-by-side.jpg

Radi se o slikama unutrašnjosti originalnog modela (DragonFly 1.2) i kopije.
Dakle, ova verzija što sam kupio je kopija prvog DragonFly modela, koga (verovatno) nema više u prodaji, a svojevremeno je prošao odlično na mnogim testovima.

Ugrađene komponente su iste, USB 1020B pretvarač signala (radi bez drajvera), Sabre ES9023 DAC, i Ti 6130 pojačalo za slušalice.
Veoma impresivno, šta je firma SpeaKa spakovala za malu cenu. Ok, trenutno je na sniženju, ali i za originalnu cenu je dobra kupovina (29,90).

Eto prilike, ako je nekome potreban DAC za laptop ili desktop, može ga nabaviti za smešnu cenu.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke