Prikaz jedne poruke
Stara 15.6.2007, 11:13   #67
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Kritike i sugestije

Citat:
crazy_chicken kaže: Pregled poruke
Mozemo se prepucavati do sutra.Moja kritika je bila dobronamerna, struka mi je takva da moram da znam mnogo toga o pravopisu.Prema novim pravilima, postoji mogucnost da se nakon zavrsetka recenice ne pravi razmak.Zvuci suludo ali je istinito.Takodje, novi pravopis kaze i da je u redu reci "oba dva" (zamislite moje zaprepascenje kada sam saznao ovo).Zaista mi nije bio cilj da ikome solim pamet.Ukoliko ste dovoljno dobronamerni poslusacete me, u protivnom pokazujete jednu veliku dozu nezrelosti koja nikako ne ide u prilog jednom, slobodno mozemo reci, brendu kakav je Svet Kompjutera.
To sa razmacima posle interpunkcije nešto si pomešao. Ja sam veoma pažljivo studirao taj deo novog pravopisa jer mi je to, na kraju krajeva, i posao. Moguće da se dozvoljava pisanje bez razmaka iza znakova interpunkcije u posebnim slučajevima, kao što su kompjuterski programi i matematički izrazi, kao i neke primene gde nije moguće ili nije praktično stavljati razmak. Međutim, pisanje na forumu, pisanje u časopisu i, na kraju krajeva, pisanje teksta rukom na papiru, ne spadaju u te posebne slučajeve. Imaj u vidu i sledeće: tebi je možda lakše da pišeš bez razmaka iza tačke, ali je nama svima tako teže da čitamo.

Što se tiče "oba dva", u pravu si, može se tako reći, ali se mora pisati zajedno "obadva". Stoji, naravno, napomena da je to "stilski pojačan" izraz, što u prevodu znači da će ti to u školi nastavnica ispraviti, ali neće lektor kad budeš objavljivao knjigu (pod uslovom da si dovoljno poznat pisac, a ne početnik, ili pak pišeš o ljudima koji tako govore). Takve stvari i predstavljaju najviše kritikovan nedostatak našeg pravopisa - to što veoma malo stvari izričito zabranjuje, pa su ljudi stalno u nedoumici.

Ime našeg časopisa piše se pod navodnicima i sa prvim slovom velikim a drugim malim: "Svet kompjutera".

Poslednja ispravka: VojaM (15.6.2007 u 12:02)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke