Prikaz jedne poruke
Stara 24.2.2010, 0:43   #143
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Iako nisam iz Srbije mislim da Srbiji ne treba ćirilični domen iz više razloga,od kojih su većina praktične,a drugi političke prirode.
Sa ukucavanjem adrese od њњњ do www stvorili bi negativan utisak i morali bi da opravdamo uvođenje "ćiriličnog" interneta - ćirilica je "praporijeklom" iz Rusije i Grčke pa se ni tamošnji lideri iz ove oblasti nisu angažovali oko "ćirilisanja".

Takođe,mislim da bi u "ćirilizaciji" Srbije mogao da leži čak i novi val troškova za "pr(ij)evođenje" jer bi se svi susjedi Srbije koji nemaju ćirilicu kao glavno pismo trudili da svima (ne)opravdano zagorčaju život u diplomatskim,poslovnim,društvenim i drugim odnosima,kao i u biznisu (poštovani gospodine,rado bismo sarađivali sa vama ali vaš web site je na ćirilici pa ne razumijemo šta nam nudite)...

Ovo bi se moglo riješiti odabirom pisma na samim sajtovima (u meniju ćirilica/latinica),ali smatram to nepotrebnim.

Uzmite za primjer recimo http://www.spc.rs bi bilo њњњ.спц.рс ili kako već... lično meni,ovakvo manipulisanje pismom i traženje kompletnog domena na ćirilici zvuči žešće dubiozno i neukusno.

DISCLAIMER : Moje mišljenje je moje mišljenje,sajt SPC je odabran zbog ćiriličnog pisma a ne zbog bilo kog drugog razloga tako da ne bi došlo do nekih nedoumica. Pozdrav
LoneWolf je offline