Prikaz jedne poruke
Stara 30.1.2018, 21:19   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Zakačio sam Ideu na svoj Xiaomi Redmi 3 i tu je ispao pravi boom. Zvuk na Beyerdynamics DTX 41 iE je odličan. Pre svega je mnogo detaljniji i širi tj. baca mnogo bolju i otvoreniju stereo sliku... što kažu čuješ stvari koje do tada nisi znao da postoje na snimku. A bas koji direktno sa telefona hoće da dominira i mulja je ovako mnogo brži i prijatniji. Na kraju sam završio slušajući dosta muzike jer mi je prosto prijalo.

Pogodnost uz telefon je što je DAC tako mali i lagan da mi se čini da je metalni Lumberg džek na slušalicama teži. Mana je da kada se prvi put prikači na telefon čuje se neko kliktanje samo, onda se izvuče i ponovo ušteka da bi proradio, nije neki veliki problem ali da pomenem. Volume dugmići uredno rade a još jedan lepo promišljen detalj je i to što se svaki put kada se skine pa ponovo priključi na USB glasnoća resetuje na neki umeren nivo, tako ne može da dođe do nekih neprijatnih situacija za uši.

Edit:

A sad nešto malo čudno moj lični doprinos večitim zidovima teksta o detaljima, trodimenzionalnosti, pozadinskoj tami... Pošto volim crtanje, nekako mi se u glavi stvorila ova analogija. Ako ste nekada gledali kako se crtež stvara od nule pa mu se polako dodaje sve više i više dok ne postane pun detalja... a onda kada bi već mogao da bude gotov dođe još jedna finalna glazura da te oduva. Ovako ja to otprilike čujem u svojoj glavi.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Vizualization.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	96,5 KB
ID:	56676  
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (2.2.2018), Picard (31.1.2018)