Prikaz jedne poruke
Stara 12.6.2014, 18:43   #5
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: pomoc oko ucenja programiranja.

^ Ja sam malo speed freak kada su programi u pitanju tako da volim da izvučem maksimum maksimuma. Tako da je meni veći izazov napraviti manji program i optimizovati ga da bude mali i brz nego da napravim ogroman projekat u nekom moćnijem, nešto sporijem jeziku. Proći će još vremena pre nego što C zastari, sve je stvar hardvera. Mašinski jezik je zastareo kada je hardver postao dovoljno brz da razlika u performansama kompajliranog jezika i direktno ukucanog mašinskog kôda ne bude vredna cimanja koje dolazi uz kucanje mašinskog. (A i kompajleri su postali pametniji, naravno.) Očekujem da će se isto desiti jednog dana i sa C-om i da će u potpunosti biti zamenjen recimo Rust-om, ali dok god su nam kerneli pisani u C-u ne vidim da će se to desiti uskoro.

To each their own—koristiš jezik koji je najbolji za zadatak koji treba da obaviš. Najgora loša usluga koju programer sebi može da uradi je da se zaglavi u programskom jeziku i da mu to bude religija. Treba imati otvoren um za sve novo što dolazi—tako jedino možemo da ostanemo relevantni u ovoliko brzom i nemilosrdnom svetu tehnologije.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
Bakster (17.6.2014)