Prikaz jedne poruke
Stara 9.10.2014, 14:35   #15
lukababic
Član
 
Član od: 1.7.2008.
Poruke: 217
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 119 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes:Crimes & Punishments

Stare igre na automatima su bile teske da bi vam izmuzli sto vise novcica dok ne predjete igru. Kada su igre migrirale iz igraonica u domove, onda su igre pravljene extremno teske da bi delovale dugacko, cak iako su imale samo par "tabli". Ovo se odnosi na "platformske" i "tabadzijske" igre...

... mada to vestacko naduvavanje duzine igranja putem teskih ili glupih zagonetka se prenosi i na avanture. Full Throttle sa skrivenim kamenom u zidu, ostavio sam igru na 2 nedelje zbog te zagonetke. Ili setanje cik-cak izmedju lokacija, kao u The Longest Journey kada treba na otpadu staviti CocaColu u industrijski sejker farbe i odneti to do pandura ispred policijske stanice, ja mislim da je potrebno proci 30 ekrana od jedne do druge lokacije.

Ali meni to ne smeta, sve je to deo "izazova". Doduse, ranije sam imao vremena da ostavim igru na dve nedelje i posle opet da nastavim sa igranjem. Sada od posla nemam vremena da nastavim da jedem, a ne nesto drugo.

Problem je u hiperprodukciji. Izdavaci hoce pare, hoce da se igre "samo stancuju". Ali ne moze svaka igra biti masterpiece, pa je kvanitet zamenio kvalitet. I onda kad imate gomilu sljastecih "jeftinih" naslova u izlogu, kako da ne odolite da probate svaki? Kao moj jedan ortak: igra 4 igre paralelno, oci mu gladne lepe grafike, a nijednu ne zavrsi do kraja. I sa tim poznanikom uvek ista prica, covek se iscrpljuje igrajuci svakodnevno te igre paralelno, kao da mu je to posao. I cim naidje na neki tezi deo ode da "odmori" tako sto predje na drugu igru.

I kako zadrzati paznju igracu na jednoj igri dovoljno dugo dok ne izadje DLC? Ili zainteresovati igraca za nastavak? Pa ekstremno lakom igrom, regenerisucim zdravljem, checkpointovima, hint sistemom i ostalim glupostima. Zapravo, ne lakom igrom, nego laznim osecajem da ste extremno dobri u igri (koja je laka do bola). Kao deca u skolama, ako deca imaju los prosek umesto da deca uce jace drzava spusti kriterijum i odjedanput su svi vukovci... a i drzava gresna sa svojim uzasnim skolskim ssitemom.

Tako svugde, pa i u igrama. Imate krsh ali lake igre i odjednom su svi maheri. Odjednom je svako Sherlok Holms! I naravno da ce i u sledecoj igri biti maher, jer mu se svidelo prosli put.

Ali nema nazad. Mozda ce neka igra odskociti tezinom, inovativnom pricom, novim vizuelnim stilom... ali nikada svim tim elementima odjednom, jer Indie naslovi ne mogu da prisute sve te stvari a velike izdavacke kuce nece da uloze gomilu para u inovativnu, tesku i lepu igru od koje ce neki klinja videti samo prva 3 ekrana. Bacene pare!

Resistance is futile, you will be assimilated.


P.S.
AdventureGamers dao igri 4/5? Barem su priznali: "Adventure lite, with a lot of hand-holding and little challenge"
http://www.adventuregamers.com/articles/view/27411

Poslednja ispravka: lukababic (9.10.2014 u 14:39) Razlog: AG 4/5 ?
lukababic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku lukababic na korisnoj poruci:
Emx77 (10.10.2014), fisfikus (22.10.2014)