Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2022, 22:07   #34
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2022

Koliko paradoksa na sve strane... IT Casopis,a ne ume da se izbori sa piraterijom... kupis casopis ili jos bolje pretplatis se (a u normalnom svetu pretplatnik je uvek cenjeniji od povremenog ili cak i redovnog kupca) na casopis koji izlazi prvog a dobijes ga dve nedelje posle,bez bilo kakvog obrazlozenja (ovo sto neki ovde dobiju poneki odgovor se ne broji,kontam da ima jos ljudi koji kupuju u novinarnici,a nisu na forumu)... pa da sve bude jos crnje prvog u mesecu napravis video zapis i ogolis casopis,rasteras i potencijalne kupce (Todosa npr) jer moze vam se,tako ste u mogucnosti,a pretplatniku na novinarnici nabijete rogove na glavu,al ne mora da brine,dobice desetog svoj ""prezvakan primerak","ispljunuce" njega novinarnica
Mislim sta se dobija takvim nastupom!? Koliko je uopste tiraz SKa? Kada se broj piratizuje,izgubite li vise od 50 potencijalnih kupaca,kazem potencijalnih,jer taj ko skine casopis ga verovatno nikad ne bi ni kupio. I da l vam je tih 50 potencijalnih bitnije od recimo eto DVA-TRI koji ovde kukaju i koji posteno plate onoliko koliko trazite,da bi sta dobili za uzvrat!? Kvalitetne tekstove? Eeee,kvalitetnim stivom se sticu novi citaoci,pretplatnici... kvalitetnim stivom se kompezuje i to cekanje na novinarnici,a mogu da zamislim osecaj pretplatnika koji broj cita sa dve nedelje zakasnjenja,pa jos (ako) nema sta ni da procita!?

Bio sam misljenja da to sve mora da funckionise bolje,ozbiljnije,profesionalnije,da je citalac svetinja... tj.idealizovao sam SK,sve dok nisam naisao na youtube kanal... e tada mi je sve dobilo smisao...
Samo sam morao da vas prebacim u jedan drugi folder kada su licna osecanja u pitanju...
Bez zelje da bilo koga vredjam,jednostavno pisem na osnovu onog sto citam,gledam,slusam...

Meni ste i dalje zanimljivi,ali mi vise niste u terminu "glavno stivo",vec u terminu rezervisanom za humor i raznodu
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
mvasic (7.9.2022)