Prikaz jedne poruke
Stara 1.5.2010, 11:19   #148
EHHO
Član
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 101
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem: kompjuter "ćuti" kada se uključi

Doneo mi drugar komp koji je stradao prilikom poslednje grmljavine, i to je dobio preko telefona tj dial up modema.

Modem je blago spaljen, varistori na ulazu su izgoreli, ali za modem najmanji problem. Iscupam modem, upalim komp, kuleri se zavrte, lampica na maticnoj svetli, sa prednje strane kucista sija zelena LED lampica i crvena konstantno svetli od HDD-a, ali se monitor ne pali, niti se cuje onaj standardni beep pri podizanju win-a a ne cuje se ni neki drugi beep, znaci potpuna tisina, a kuleri vrte.

Zamenim napajanje tj izvadim iz mog kompa i ista prica. Prebacim njegov HDD kod mene, vidim ga, cak sam i podizao win sa njega i znaci HDD je OK.

Proverim RAM i on je OK

Posto mu je komp stariji i graficka AGP, nisam mogao kod sebe da proverim, odnesem na jedan komp koji sluzi za video nadzor i ima integrusu. Iskljucim na trenutak taj komp, ubodem graficku od drugara, prebacim kabal od monitora na graficku, i upalim komp i cujem preko zvucnika da se win podigao i a je sve OK, ali monitor crn. Iskljucim komp i kad sam pipnuo graficku ona bukvalno vrela, ne mozes da je pipnes.

Na osnovu ovog mozda moze da se zakljuci da je grafika (mada kad otkacim monitor izbaci onu poruku da je kabal otkacen i cim je zakacim na grafiku ona nestane)

E sad kako jos proveriti CPU i MB?

I nije mi jasno kako se Win podigao, bez grafike (jel ide ona varijanta da kad ubodem AGP grafiku da se integrusa automatski iskljucuje ili ne).

Pomazite ljudi da razresim ovu dilemu?

Poz
EHHO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke