Prikaz jedne poruke
Stara 18.6.2008, 1:19   #1
Projectlord
Član
 
Član od: 22.2.2007.
Poruke: 37
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Projectlord Slanje poruke preko Yahooa korisniku Projectlord
Exclamation Beep ili ne beep mistery... :(

Zdravo svima!

Citao sam predhodne postove vezane za beep signale na maticnoj ploci, ali se nisam nigde pronasao sa svojim problemom...

Konfiguracija je sledeca:
GA-8IE2004
Celeron 1,7
256 DDR 266MHz NCP
Radeon 9xxx (zaboravih)
HDD Baracuda 80 GB
300W LC napajanje
Sweex modem

Naime, pre neki dan grom je udario blizu prijateljove kuce ali komp nije bio ukljucen. Onda se javio problem sa modemom. Uzeo sam kuciste i ukljucio ga kod sebe, i tu nastaju cudni problemi... Pri prvom startovanju dok prikazuje komponente prikaze ih samo pola i zablokira...posle toga nista. Restartujem ga i nista, ni beep ni nista, samo crn monitor. Prebacim ram memoriju iz jednog slota u drugi, upalim, prikaze sve ok, samo sto treba da se podesi BIOS ponovo. Ugasim ga, izvadim bateriju na min, vratim je i nista...Pokusavao sam da opet prebacim RAM memoriju u drugi sloti opet nista...onda pocnu da se javljaju kontinualni kratki zvukovi bez prestanka...procitam u manualu od ploce, pise da je Power Error...Promenim napajanje, isti zvuk...izvadim RAM i graficku, HDD, i CD-rom isti zvuk...cak sam i ubacio PCI prastaru graficku i opet isto...vracam jednu po jednu komponentu i opet isto...
Vidno iznerviran, vracam sve komponente, i u poslednjem pokusaju da ga upalim, i gle cuda zvukovi nestali...sad se ne cuje nista, ni jedan beep???

Zna li neko sta je problem i sta bi bilo resenje?

Izvinjavam se na ovako opsirnom opisu i hvala na citanju.
Projectlord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke